Prognoza pogody na weekend

Jutrzejszy dzień od rana będzie bardziej pochmurny, pozostałe warunki atmosferyczne będą przypominać głównie te z drugiej części dzisiejszego dnia, nie zabraknie przelotnych, słabszych niż dziś opadów deszczu oraz teoretycznie większej niż w piątek możliwości wystąpienia burz, sobota z racji na gradient baryczny będzie też dość wietrzna.

W niedziele zapanuje dość stabilna pogoda, związana ponownie z obecnością strefy podwyższonego ciśnienia, w ciągu dnia dość słonecznie, zachmurzenie umiarkowane, w drugiej części dnia zredukuje się do małego.

Warunki pogodowe w przyszłym tygodniu będą dość zmienne, w poniedziałek kolejne opady z możliwością wystąpienia burz, na szczęście większość dni będzie charakteryzować się jednak zachmurzeniem umiarkowanym.

Na horyzoncie synoptycznym nadal brak zapowiedzi upalnej, a nawet choćby gorącej aury, pierwsza część tygodnia z temperamentami maksymalnymi w ciągu dnia 25->24°C, druga część tygodnia chłodniejsza 22->20°C.
Piątek – dzień
W trakcie dnia wzrost zachmurzenia, po południu i wieczorem przelotne opady deszczu z możliwością wystąpienia burz. W trakcie burz możliwe intensywne opady deszczu.
Maksymalna temperatura to 23°C. Wiatr łagodny, w porywach umiarkowany w trakcie burz porywisty. Południowy i zmienny z prędkością od 11 do 28 km/h w porywie. Możliwość opadów – 85%. Ilość opadów – 9mm (opad konwekcyjny >12mm).

Piątek – noc
W pierwszej części nocy zachmurzenie umiarkowane, nad ranem duże.
Minimalna temperatura to 15°C. Wiatr słaby, maksymalnie w porywach dość silny. Zachodni z prędkością od 11 do 35 km/h w porywie.

Sobota – dzień
Rano zachmurzenie duże, po południu przejaśnienia. W drugiej części dnia możliwe również opady przelotne a lokalnie nawet burze. Wieczorem rozpogodzenia.
Wietrznie. Maksymalna temperatura 23°C. Wiatr łagodny, w porywach dość silny. Zachodni, północno-zachodni z prędkością od 17 do 37 km/h (10m/s) w porywie. Możliwość opadu deszczu – 55%. Ilość opadów – 3mm (opad konwekcyjny >6mm).

Sobota – noc
Zachmurzenie małe.
Minimalna temperatura 13°C. Wiatr w skali powiewu, w porywach łagodny. Zachodni z prędkością od 6 do 20 km/h w porywie.

Niedziela – dzień
Przez większość dnia dość słonecznie, zachmurzenie umiarkowane, po południu i wieczorem małe.
Maksymalna temperatura 24°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Zachodni i zmienny z prędkością od 9 do 22 km/h w porywie.

Niedziela – noc
Zachmurzenie małe do przeważającego nad ranem.
Minimalna temperatura 13°C. Wiatr słaby, w porywach umiarkowany. Wschodni z prędkością od 7 do 22 km/h w porywie.

Zachęcamy do obserwacji warunków pogodowych za pośrednictwem regionalnych stacji meteorologicznych.
Wronki (PWS), Wronki (PK), Nowa Wieś (PK), Chojno (PWS).

Hubert Sierszulski