Kto zasiądzie w parlamencie?

Najprawdopodobniej senatorem z naszego okręgu wybrany został przedstawiciel Platformy Obywatelskiej – Jan Filip Libicki, który nieznacznie wyprzedził Pawła Bugaja startujący z list Prawa i Sprawiedliwości. Na Libickiego zagłosowało 54 354 osób (ok. 42,3 proc. wyborców). Kto natomiast zasiądzie w ławach sejmowych?

 

Naszemu – 38 okręgowi wyborczemu przysługuje dziewięć mandatów poselskich, biorąc pod uwagę sondażowy, procentowy rozkład głosów w całej Polsce, najbliżsi ich zdobycia zostali:

 

KW Prawo i Sprawiedliwość:
Maks Kraczkowski (20 503 głosy)
Krzysztof Łapiński (8 114 głosów)
Marcin Porzucek (6 690 głosów)
Grzegorz Piechowiak (5 667 głosów)

KW Platforma Obywatelska RP:
Jakub Rutnicki (27 916 głosów)
Maria Małgorzata Janyska (21 700 głosów)

KW Polskie Stronnictwo Ludowe:
Krzysztof Paszyk (3 345 głosów)

KWW Kukiz’15:
Błażej Parda (10 408 głosów)

KW Nowoczesna Ryszarda Petru:
Bartosz Adaszewski (8 349 głosów)

 

AKTUALIZACJA
Jak informuje TV ASTA, w naszym okręgu nieoficjalnie zwyciężyła Platforma Obywatelska. Według szacunków pilskiego medium, w Sejmie zasiądzie czterech posłów: Jakub Rutnicki, Maria Janyska, Kilion Munyama oraz Zbigniew Ajchler. Prawo i Sprawiedliwość będzie miało prawdopodobnie trzy mandaty. Jeśli tak się stanie do Sejmu wejdą: Maks Kraczkowski, Krzysztof Łapiński i Marcin Porzucek. KUKIZ’15 oraz PSL dostaną po jednym mandacie.

 

AKTUALIZACJA

SENAT
1. Jerzy Andrzejak – 1482 głosy
2. Paweł Bugaj – 3149 głosów
3. Jan Filip Libicki – 2920 głosów

 

SEJM
KW Prawo i Sprawiedliwość – 1718 głosów
1. Maks Kraczkowski – 605 głosów
2. Krzysztof Paweł Łapiński – 228 głosów
3. Marta Ryszarda Kubiak – 87 głosów
4. Grzegorz Piechowiak – 70 głosów
5. Andrzej Janusz Okpisz – 12 głosów
6. Witold Zbigniew Perski – 126 głosów
7. Jerzy Stanisław Wierzchowiecki – 26 głosów
8. Halina Teresa Sobota – 49 głosów
9. Antoni Janik – 31 głosów
10. Maria Małgorzata Przybylska – 123 głosy
11. Ewa Piechowiak – 41 głosów
12. Marcin Bartosz Porzucek – 64 głosy
13. Bogdan Włodzimierz Fleming – 13 głosów
14. Jerzy Podmokły – 115 głosów
15. Dorota Justyna Jaśkowiak – 25 głosów
16. Anna Maria Dziarmaga – 8 głosów
17. Marcin Stróżyński – 56 głosów
18. Iwona Małgorzata Fidurska – 39 głosów

KW Platforma Obywatelska – 2549 głosów
1. Maria Małgorzata Janyska – 466 głosów
2. Jakub Rutnicki – 1134 głosy
3. Kilion Munzele Munyama – 70 głosów
4. Jacek Wojciech Bogusławski – 20 głosów
5. Anna Raca – 49 głosów
6. Zbigniew Czesław Ajchler – 648 głosów
7. Grzegorz Michał Owczarzak – 20 głosów
8. Stanisław Marcin Chmielewski – 9 głosów
9. Małgorzata Alicja Karwacka – 13 głosów
10. Iwona Anna Kostrzewa-Lewińska – 15 głosów
11. Arkadiusz Jerzy Dolecki – 4 głosy
12. Małgorzata Barbara Jagiełłowicz – 16 głosów
13. Sławomir Przybylak – 13 głosów
14. Przemysław Jerzy Nitschka – 2 głosy
15. Roman Trzęsimiech – 5 głosów
16. Anna Jadwiga Pospieszna – 18 głosów
17. Grzegorz Alojzy Bogacz – 5 głosów
18. Beata Dudzińska – 42 głosy

KW Razem – 313 głosów
1. Anna Siuda – 187 głosów
2. Michał Marek Kościukiewicz – 36 głosów
3. Julianna Marta Kulupa – 8 głosów
4. Kamil Bartosz Bocian – 24 głosy
5. Marta Maria Beszterda – 8 głosów
6. Dawid Tomasz Wachowski – 12 głosów
7. Anna Rachwał – 9 głosów
8. Leszek Maciej Zasiński – 7 głosów
9. Elżbieta Orechwo-Wachowska – 2 głosy
10. Jakub Paweł Mięsikowski – 7 głosów
11. Hanna Maria Zagulska – 13 głosów

KW KORWiN – 300 głosów
1. Piotr Bogusław Wawrzyniak – 91 głosów
2. Rafał Marian Konopka – 15 głosów
3. Marcin Dębski – 13 głosów
4. Agata Jadwiga Ostaszewska – 11 głosów
5. Przemysław Pruciak – 4 głosy
6. Waldemar Krzysztof Andrzejewski – 124 głosy
7. Gracjan Krzysztof Barnaś – 1 głos
8. Mirosław Jędruch – 1 głos
9. Jarosław Jan Rolewski – 4 głosy
10. Aneta Katarzyna Mikołajczak – 9 głosów
11. Magdalena Macioszek – 2 głosy
12. Michał Gałaman – 3 głosy
13. Katarzyna Anna Nowak – 7 głosów
14. Bartosz Górniak – 3 głosy
15. Marlena Pawlak – 0 głosów
16. Piotr Władysław Olejniczak – 2 głosy
17. Karolina Ewelina Chojan – 3 głosy
18. Brajan Jankowski – 7 głosów

KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 424 głosy
1. Krzysztof Michał Paszyk – 78 głosów
2. Ryszard Napierała – 39 głosów
3. Ryszard Goławski – 4 głosy
4. Irena Maria Wojciechowska – 222 głosy
5. Julian Rafał Mazurek – 17 głosów
6. Andrzej Wita – 3 głosy
7. Dominika Anna Koczorowska – 5 głosów
8. Barbara Mirosława Adamczak – 3 głosy
9. Ryszard Zbigniew Urbański – 4 głosy
10. Tomasz Bronisław Kranc – 1 głos
11. Agnieszka Magnucka – 3 głosy
12. Eugeniusz Wiktor Kucner – 2 głosy
13. Andrzej Bobrowski – 2 głosy
14. Jan Marek Pikulik – 0 głosów
15. Agnieszka Mrotek – 1 głos
16. Maciej Leon Chałupka – 22 głosy
17. Katarzyna Rolla – 1 głos
18. Renata Małgorzata Małecka – 17 głosów

KKW Zjednoczona Lewica SLD + TR + PPS + UP + Zieloni – 1113 głosów
1. Romuald Kazimierz Ajchler – 863 głosy
2. Jan Lus – 7 głosów
3. Anna Elżbieta Wilk-Baran – 46 głosów
4. Adam Roman Cukier – 1 głos
5. Krzysztof Mariusz Ostrowski – 7 głosów
6. Wiesław Cygan – 5 głosów
7. Elżbieta Barbara Jurczyńska – 20 głosów
8. Paweł Bęben – 3 głosy
9. Czesław Korycki – 1 głos
10. Jarosław Libera – 121 głosów
11. Barbara Ksycka – 7 głosów
12. Ryszard Żebryk – 2 głosy
13. Aleksander Piotr Kołodziej – 5 głosów
14. Judyta Rejdukowska – 4 głosy
15. Sebastian Antoni Tuliński – 1 głos
16. Ludmiła Mirosława Jachimowicz-Kosiorek – 1 głos
17. Agnieszka Magdalena Grzechowiak – 19 głosów

KWW Kukiz ’15 – 592 głosy
1. Błażej Łukasz Parda – 194 głosy
2. Maciej Jarosław Bieniek – 128 głosów
3. Daria Anna Nawrot – 48 głosów
4. Lena Jabłońska – 52 głosy
5. Małgorzata Jędrych – 34 głosy
6. Justyna Wojciechowska – 40 głosów
7. Mieczysław Piotr Góra – 14 głosów
8. Wiesław Benedykt Darul – 5 głosów
9. Julita Maria Łukaszewska – 6 głosów
10. Dariusz Krzysztof Dudkiewicz – 8 głosów
11. Paweł Adam Rydzewski – 8 głosów
12. Cyprian Piotr Wieczorek – 14 głosów
13. Jacek Jabłoński – 16 głosów
14. Paulina Monika Bojko – 9 głosów
15. Czesław Kazimierz Jopek – 16 głosów

KW Nowoczesna Ryszarda Petru – 439 głosów
1. Bartosz Wojciech Adaszewski – 211 głosów
2. Marcin Mateusz Brambor – 30 głosów
3. Elżbieta Witucka – 42 głosy
4. Piotr Edward Keil – 4 głosy
5. Renata Katarzyna Pyżalska – 46 głosów
6. Dawid Haase – 9 głosów
7. Krystyna Kmieciak – 15 głosów
8. Jacek Paweł Dembski – 19 głosów
9. Piotr Henryk Lorek – 7 głosów
10. Kinga Jahnz – 14 głosów
11. Anna Ściubeł – 6 głosów
12. Michał Szcześniak – 6 głosów
13. Przemysław Łukasz Kowalczewski – 1 głos
14. Marta Maria Skwara – 3 głosy
15. Monika Katarzyna Dolecka-Jankiewicz – 5 głosów
16. Łukasz Mańka – 4 głosy
17. Michał Ferlak – 0 głosów
18. Mirosław Moskalewicz – 17 głosów

KWW Zbigniewa Stonogi – 45 głosów
1. Zbigniew Krzysztof Kubicki – 23 głosy
2. Paweł Sobczak – 3 głosy
3. Mirela Lach – 2 głosy
4. Piotr Ryszard Kobus – 0 głosów
5. Beata Agnieszka Przybylak – 5 głosów
6. Tomasz Częścik – 1 głos
7. Eryk Nadworny – 1 głos
8. Alicja Ert-Zięba – 1 głos
9. Magdalena Maria Kózka – 3 głosy
10. Joanna Katarzyna Maleńczyk – 4 głosy
11. Krzysztof Krystian Rzeszutko – 2 głosy

źródło: PCT24.pl, Wronki.pl / fot.: Eligiusz Komarowski

Moje Wronki - Mój Fyrtel - studio kreatywne