Ostrzeżenie przed gęstą mgłą

W ciągu nadchodzącej doby Polska dostanie się pod wpływ oddziaływania mobilnego układu wysokiego ciśnienia „Sophie”, którego centrum przemieszcza się znad wód Atlantyku, przez Europę Zachodnią, prosto w kierunku naszego kraju.

DWD_gif_750x750_q85
Układ ten przyniesie na ogół pogodną i słoneczną aurę, jednak trzeba liczyć się z korzystnymi warunkami dla rozwoju gęstych i bardzo gęstych mgieł radiacyjnych. Dzisiejsze prognozy numeryczne w dalszym ciągu podtrzymują, że podczas nadchodzącej nocy oraz jutro w godzinach porannych najgęstsze mgły, ograniczające widzialność poziomą poniżej 100-200 metrów, pojawią się na zachodzie oraz częściowo północnym-zachodzie.
CV_H_0000.0_0U_2015102506_021-00_png_750x750_q85
Prognozy wskazują, że mgły będą też utrzymywać się jutro w ciągu dnia, zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych i około południa, a miejscami też po południu, z upływem godzin stopniowo zmniejszając swoje pokrycie obszarowe i w końcu zanikając.

Przy obecności tak gęstych mgieł kierowcy i piesi muszą zachować wyjątkową ostrożność podczas wyruszania do pracy oraz szkół! W tegorocznym okresie jesiennym już wielokrotnie można było usłyszeć o licznych kolizjach i wypadkach, które były wynikiem nadmiernej prędkości w trudnych warunkach atmosferycznych.

Źródło: Łowcy Burz