Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pożar i ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi


Kilkanaście minut po godzinie 4 nad ranem, zostały uruchomione czujki dymu na pierwszym piętrze Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi. Zanim dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej ewakuowano już z budynku część mieszkanek.

 

Na noc z poniedziałku na wtorek zaplanowano ćwiczenia w nowowiejskim Domu Pomocy Społecznej. Scenariusz pozorowanego pożaru miał przybliżyć strażakom oraz pracownikom obiektu strategię działań podczas akcji ewakuacyjnej oraz gaśniczej.

Podczas akcji ćwiczono współdziałanie jednostek straży pożarnej oraz opiekunek. Dokonano sprawnej ewakuacji 76 zamieszkałych w ośrodku kobiet, a równolegle szukano źródła ognia. Strażacy mieli okazję zapoznać się z budową Domu Pomocy Społecznej, zapoznali się z drogami ewakuacyjnymi oraz rozmieszczeniem wyłącznika prądu czy instalacji obsługującej windę.

Nabyta wiedza może przydać się w praktyce, choć wszyscy woleliby, aby okazała się ona niepotrzebna. W ćwiczeniach brali udział strażacy z Samołęża, Marianowa, Amiki, Wronek oraz Szamotuł.

 


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+