Nasza interwencja – kurtyny wodne

W poniedziałek wysłaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Wronki zapytanie czy w związku z falą upałów, mieszkańcy miasta będą mogli liczyć na pomoc Miasta. 

Czy w związku z falą upałów, która w tym tygodniu dotknie również naszą gminę, Urząd Miasta przewiduje udostępnienie mieszkańcom i pozostałym osobom przebywającym w tym czasie na terenie Wronek darmowej wody pitnej. .pytaliśmy Urząd Miasta i Gminy we Wronkach

Za przykład takiej inicjatywy daliśmy działania władz miasta Konina, gdzie oprócz darmowej wody rozdawanej mieszkańcom, ustawiono również kurtyny wodne.

Na odpowiedź z działu komunikacji społecznej musieliśmy jednak poczekać do wczoraj:

Urząd Miasta i Gminy Wronki organizuje akcję polegającą na rozstawieniu w kilku miejscach na terenie miasta kurtyn wodnych, które w największe upały dadzą mieszkańcom nieco ochłody. Inicjatywa jest organizowana we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną i Przedsiębiorstwem Komunalnym we Wronkach. Kurtyny wodne znajdą się na Rynku, os. Mieszka I, os. Borek, Placu Targowym, os. Słowiańskim i os. Słowackiego.

Cieszymy się, że idea naszego portalu spotkała się z aprobatą.

A co z darmową wodą pitną? UMiG zachęca do korzystania ze zdrojów ulicznych, z których, jak zapewnia, woda nadaje się do spożycia:

Informuję również, że na terenie Wronek znajdują się dwa zdroje uliczne: przy fontannie – Plac Wolności oraz w Parku Cyryla Sroczyńskiego – przy placu zabaw.

 

Kurtyny wodne mają działać od godz. 10.00 w następujących miejscach:

czwartek – Rynek, os. Mieszka I, os. Borek;

piątek – Rynek, Plac Targowy, os. Słowackiego;

sobota – Rynek, os. Mieszka I, os. Borek;

niedziela – Rynek, os. Słowiańskie, os. Słowackiego.