Wronieckie siatkarki najlepsze w mistrzostwach Poznania

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach odniosły sukces w siatkarskim turnieju.
wronki-siatkowka118 stycznia w Mosinie miały miejsce VIII Otwarte Mistrzostwa Poznania w minisiatkówce dziewcząt. Turniej odbywał się w ramach rozgrywek Kinder+Sport, organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.
wronki-siatkowka2Szkołę Podstawową nr 2 we Wronkach reprezentowały dwie drużyny: „trójki” – Joanna Fojud, Joanna Basiewicz, Kinga Ratajczak, Wiktoria Dopierała (uczennice klasy sportowej 5c) i „dwójki” – Aniela Łabojewska, Ilona Rekruciak (klasa sportowa 4c).
wronki-siatkowka5
W rozgrywkach „dwójek” uczestniczyło 28 zespołów. Wronczanki po rozegraniu kilku spotkań z zespołami z Gostynia, Nekli, Wrześni, Rokietnicy, Rogalinka, Piły ostatecznie uplasowały się na 16 miejscu. Lokata mogła być znacznie wyższa, ale zabrakło odrobiny szczęścia (przegrane były minimalne).
wronki-siatkowka4Do rywalizacji w kategorii „trójek” przystąpiło 21 zespołów – m.in. z Gostynia, Poznania, Wrześni, Rokietnicy, Rogalinka, Rogoźna, Kiekrz, Piły. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach, które w finale pokonały UKS Krosiata Kiekrz aż 11:5, zostały zwyciężczyniami VIII Otwartych Mistrzostw Poznania w kategorii „trójek”.
Źródło: UMiG Wronki