Euro 2024 – analiza faworytów do wygranej!

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie piłkarskie tego roku. Przed nami mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które rozpoczną się 14 czerwca na niemieckich boiskach. Kto znajduje się w gronie faworytów do wygranej?

Historyczne wyniki

Zanim przejdziemy do bezpośredniego omówienia faworytów na podstawie oferty zakładów bukmacherskich Euro 2024, warto zwrócić uwagę na klasyfikację medalową. Do tej pory najbardziej utytułowanym zespołem w historii mistrzostw Europy w piłce nożnej jest reprezentacja Niemiec. Na koncie tego zespołu znajduje się 9 wywalczonych krążków, lecz liczymy w tym również brązowe medale wywalczone po 1984 roku, gdy już nie odbywa się mecz o 3. miejsce. Kolejnym zespołem jest reprezentacja Hiszpanii, która ma na swoim koncie 5 krążków. Co ciekawe, oba te zespoły wywalczyły najwięcej zwycięstw w historii mistrzostw Europy, ponieważ triumfowały w tym turnieju dokładnie po 3 razy. Żadna inna drużyna nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Klasyfikacja medalowa:

 • RFN/Niemcy – 9 medali
 • Hiszpania – 5 medali
 • Włochy – 5 medali
 • Francja – 4 medale
 • Rosja/ZSRR – 6 medali
 • Czechosłowacja/Czechy – 5 medali
 • Portugalia – 5 medali
 • Holandia – 5 medali

Francja

Głównym faworytem do zwycięstwa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest reprezentacja Francji. W składzie tego zespołu znajduje się wielu znakomitych zawodników, a jakość linii ataku jak co turniej robi wrażenie. Czy Kylian Mbappe po raz kolejny poprowadzi swoją drużynę do wielkiego sukcesu? Francuzi w fazie grupowej tego turnieju będą rywalizowali z takimi drużynami jak Polska, Austria oraz Holandia. Pomimo tego, że skład tej grupy wygląda na wymagający, to i tak reprezentacja Francji jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w grupie, a także całym turnieju.

Francuzi w eliminacjach zaprezentowali się ze znakomitej strony i w 8 rozegranych spotkaniach nie zanotowali żadnej porażki. Ostatnie mistrzostwa Europy w wykonaniu tego zespołu nie były najlepsze, ponieważ sensacyjnie odpadli na etapie 1/8 finału ze Szwajcarią. Francuzi mają jednak pozytywne wspomnienia z ostatnich 2 mundiali, gdzie udało im się 2 razy awansować do wielkiego finału, który raz zakończył się sukcesem, a raz bolesną porażką.

Zakłady bukmacherskie Euro 2024 (na stronie https://superbet.pl/wiki/mistrzostwa-europy-2024-kursy-zaklady-i-typy) w tym momencie uważają, że reprezentacja Francji obok Anglików ma największe szanse na triumf na mistrzostwach Europy. Sprawdź, kto wygra Euro 2024 na podstawie naszej oferty.

Anglia

Drugim zespołem z największymi szansami na zwycięstwo w tym turnieju jest reprezentacja Anglii. Przeliczniki na wygraną Synów Albionu są dokładnie takie same jak w przypadku Francuzów. Oba zespoły są oczywiście również faworytem swoich grup, lecz Anglicy mają zdecydowanie łatwiejszych przeciwników niż Francuzi.

Reprezentacja Anglii w eliminacjach również nie doznała żadnej porażki. Anglicy mieli wymagających rywali, ponieważ jeżeli się z Włochami i Ukrainą, czyli 2 zespołami, które wystąpią na tym turnieju.

Synowie Albionu w historii swoich występów na mistrzostwach Europy nie zanotowali żadnego złotego medalu. Najbliżej sukcesu Anglicy byli podczas ostatniego euro, gdzie ostatecznie przegrali finałowe starcie na swoim Wembley. O wyniku wspomnianej rywalizacji zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali Włosi.

W składzie reprezentacji Anglii na najbliższe mistrzostwa Europy znajduje się wielu znakomitych zawodników, którzy mają za sobą doskonały sezon. Wystarczy wymienić tutaj takie nazwiska jak Foden, Palmer, Kane, Bellingham czy Saka.

Należysz do grona miłośników sportu? Zajrzyj na stronę Superbet przed Euro 2024!

Niemcy

Latami w piłce nożnej powtarzało się przysłowie, że w piłkę nożną gra 22 zawodników, a na końcu i tak wygrywają Niemcy. Ostatnie lata zaburzyły jednak to sformułowanie, ponieważ reprezentacja Niemiec regularnie zawodziła swoich kibiców na wielkich turniejach. Ostatnim dobrym występem tego zespołu były wygrane mistrzostwa Świata w 2014 roku. Od tego czasu niemiecka piłka otrzymała kilka bolesnych ciosów, lecz szansa na rekompensatę pojawia się już w najbliższym turnieju, który zostanie rozegrany na ich terenie.

Jeszcze kilka miesięcy temu Niemcy byli wymieniani w gronie faworytów do zwycięstwa w tym turnieju, lecz wielu ekspertów zwracało uwagę na fatalną postawę tego zespołu w kolejnych spotkaniach towarzyskich. Niemcy zareagowali jednak poprzez zmianę trenera i Julian Nagelsmann zastąpił Hansiego Flicka. Przypomnijmy, że poprzedni selekcjoner nie doprowadził reprezentacji Niemiec do awansu z fazy grupowej na mundialu. Z kolei na ostatnim Euro reprezentacja Niemiec szybko odpadła w rywalizacji z Anglikami.

W marcu reprezentacja Niemiec rozegrała 2 mecze kontrolne, w których zmierzyła się z Francją i Holandią. Nasi zachodni sąsiedzi zaprezentowali się na tyle dobrze, że znacząco wzrosły szanse tego zespołu na sukces w najbliższym turnieju.

Włochy

Tytułu zbliżającej się imprezie będzie bronić reprezentacja Włoch. Włosi tak naprawdę do samego końca eliminacji musieli drżeć o bezpośrednią przepustkę do turnieju finałowego. Przypomnijmy, że obecnie nie ma już zagwarantowanego występu na kolejnej imprezie, nawet jeśli broni się tytułu z poprzedniego Euro. Włosi w eliminacjach rywalizowali z Anglikami i Ukrainą. Ostatecznie udało im się wywalczyć bezpośredni awans, lecz o tej przepustce zdecydowało ostatnie spotkanie z Ukrainą. Obiektywnie niewiele brakowało, aby Włosi musieli rywalizować w barażach, a w poprzednich latach nie mieli z nich najlepszych wspomnień.

Italia, podobnie jak przed startem poprzedniego turnieju, nie jest wymieniana w gronie czołowych faworytów do wygranej. Włosi są doceniani przez ekspertów i znajdują się w pierwszej dziesiątce drużyn z największymi szansami na triumf, lecz mają zdecydowanie niższe notowania niż Anglia, Francja czy Niemcy. Italia przyzwyczaiła jednak swoich kibiców na przestrzeni lat, że jest zespołem turniejowym, który potrafi skupić się na najważniejszych wydarzeniach. Być może taka strategia pojawi się również przy najbliższym turnieju, szczególnie, że trenerem tego zespołu jest Luciano Spalletti, czyli doświadczony trener i autor wielkiego sukcesu Napoli w poprzednim sezonie.

Statystyki:

 • Włosi wygrali ostatni mecz finałowy z Anglią po rzutach karnych.
 • W 2 ostatnich finałach mistrzostw Europy doszło do dogrywki.
 • Hiszpania ma najwięcej zwycięstw w XXI wieku.
 • Anglicy w swojej historii jeszcze nigdy nie wygrali Euro.
 • Anglia na mistrzostwach Europy wywalczyła do tej pory 3 medale.

Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na Euro 2024 w sekcji typów długoterminowych znajdziesz na stronie Superbet.

Ostrobieg 2024 za nami!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny serwisu Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej, a także tenisa ziemnego.