Krzysztof Paszyk Ministrem Rozwoju i Technologii

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk przyjął dymisję czterech ministrów i na piątkowej konferencji prasowej ogłosił nazwiska nowych szefów resortów, w tym Krzysztofa Paszyka z naszego okręgu wyborczego.

Krzysztof Paszyk w roli szefa Ministerstwa Rozwoju i Technologii zastąpi innego polityka Trzeciej Drogi Krzysztofa Hetmana. Nowego ministra Rozwoju i Technologii wybraliśmy z naszego okręgu wyborczego.

Jestem przekonany, że pracę jaką rozpoczął pan minister Hetman w Ministerstwie Rozwoju i Technologii będzie świetnie kontynuował Krzysztof Paszyk. […] Będziemy razem pilnowali tej synergii pomiędzy partiami koalicyjnymi. Przy jego doświadczeniu politycznym, będzie to bezcenny wkład w pracę rządu. […] Krzysztof Paszyk jest jedną z tych osób, które gwarantują, że będziemy dalej pracować w sposób jednolity.

powiedział premier Donald Tusk

Krzysztof Paszyk jest szefem klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Karierę polityczną zaczynał jako radny powiatu obornickiego, a następnie dostał się do sejmiku województwa wielkopolskiego. Poseł na sejm VIII, IX i X kadencji.