Dziewiątka-Amica Wronki z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Sierakowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w konkurencjach indywidualnych oraz par. Dziewiątka-Amica Wronki wywalczyła medale.

W turnieju par kobiet bardzo dobrze zaprezentowały się Julia Brodziszewska i Julia Sidło, które grając na poziomie wyższym od aktualnego rekordu Polski (1192) zdobyły srebrne medale. Co ciekawe w pierwszym dniu zawodów dotychczasowy rekord (1190) o jeden punkt poprawiła para Polonii Leszno. W sobotę zawodniczki Dziewiątki-Amiki najpierw objęły prowadzenie, aby na sam koniec dnia oddać je reprezentantkom gospodarzy, które nowy rekord ustanowiły na poziomie 1219. Druga para reprezentantek wronieckiego klubu – Julia Paszyk i Sandra Szczepska zajęły miejsce 6. z wynikiem 1117.

Wśród panów turniej stał na równie wysokim poziomie – z nowym rekordem Polski 1262 zwyciężyli zawodnicy Alfy-Vector, a z szerokiego grona startujących kręglarzy Dziewiątki-Amiki najlepiej spisali się Maciej Kląskała i Tomasz Pajor zajmując miejsce 6.

W niedzielnym finale świetnie spisała się Julia Brodziszewska, awansując na miejsce 3. i zdobywając medal brązowy. Na 8. miejscu turniej zakończyła Julia Sidło, Julia Paszyk była 13. a Sandra Szczepska 18.

W rywalizacji mężczyzn najwyżej sklasyfikowany został Tomasz Pajor – miejsce 11. Z finalistów na miejscu 14. grę zakończył Sebastian Piosik, tuż za nim Gracjan Machaj; 20. był Jakub Machniewski, a Bartosz Ruszczyk 29.