Postrzelony mężczyzna w Chojnie – policja wyjaśnia sprawę

Dziś rano Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego interweniowali w Chojnie. Doszło tam do postrzelania mężczyzny.

W poniedziałek rano służby otrzymały zgłoszenie o postrzelaniu 62-latka w Chojnie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze sprawdzali, czy brały w tym udział osoby trzecie. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna próbował targnąć się na własne życie poprzez postrzelenie z rewolweru kolekcjonerskiego czarnoprochowego.

Na posiadanie tego typu rewolweru nie jest wymagane zezwolenie. 62-latkowi udzielona została pomoc medyczna. Mężczyzna został przetransportowany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejscu funkcjonariusze wykonali m.in. oględziny oraz przesłuchali zgłaszającego w charakterze świadka.

wyjaśnia st.asp Sanda Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach

Warta dostrzeżenia jest reakcja osoby postronnej – ratownika medycznego, który nie był w tym czasie w pracy. Mężczyzna dowiedział się o sytuacji, będąc w czasie wolnym w sklepie i z własnej inicjatywy dotarł na miejsce, aby udzielić 62-latkowi pomocy zanim przyjechało pogotowie ratunkowe.

W takiej sytuacji warto też przypomnieć, iż osoby, które są w kryzysie emocjonalnym mogą skorzystać z pomocy specjalistów. Informacji na ten temat można szukać np. na stronach www.pokonackryzys.pl lub www.liniawsparcia.pl. – dodaje Policja.

Sprawę w ramach prowadzonego postępowania będą wyjaśniali policjanci z Wronek.