Pijany rowerzysta, interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Dzisiaj po południu przy ulicy Mickiewicza zauważono leżącego w rowie mężczyznę, zaniepokojona osoba powiadomiła o tym służby ratunkowe.

Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp OSP Wronki, który udzielił poszkodowanemu pomocy. Z uwagi na brak dostępnej w pobliżu naziemnej karetki pogotowia ratunkowego i przez to, że nieznany był charakter zdarzenia, na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na czas udzielania pomocy poszkodowanemu, strażacy zainstalowali parawan odgradzający, aby ratownicy mogli bez obserwacji i ewentualnego filmowania przez gapiów, skupić się na opatrzeniu mężczyzny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji ustalili, że nic nie wskazywało na to, aby 39-letni mieszkaniec Wronek został potrącony. Jak informuje nas asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na swój stan został przetransportowany do szpitala w Szamotułach, gdzie po wytrzeźwieniu odpowie na pytania policjantów.