Protest rolników – gdzie będą blokady? Mapa utrudnień i przejazdów

Jutro w całej Polsce odbędzie się protest rolników. W Wielkopolsce będzie ponad 100 miejsc z blokadami komunikacyjnymi, w tym kilka na terenie powiatu szamotulskiego.

Tysiące rolników w całym województwie jutro wyjedzie na ulice, aby protestować. Niektórzy przedsiębiorcy poinformowali swoich klientów, że zawieszają swoją działalność na ten dzień. Problem będzie, żeby dojechać do pracy czy do lekarza.

CZYTAJ TAKŻE: Protest rolników – zablokowane będzie rondo w Marianowie

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu opublikowała listę większości miejsc, w których odbywać się będą protesty. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu podróży. Lista znajduje się poniżej.

KWP – UWAGA! W ŚRODĘ, 20 MARCA BR. KOLEJNY PROTEST ROLNIKÓW! NALEŻY SPODZIEWAĆ SIĘ UTRUDNIEŃ W RUCHU

Drugim pomocnym narzędziem, żeby móc znaleźć odpowiednią trasę dojazdu do miejsca docelowego jest mapa blokad przygotowana przez samych organizatorów. Mapa jest interaktywna i aktualizowana.

Warto zaznaczyć, że oba narzędzia nie są aktualne w 100%, np. brakuje protestu na rondzie w Marianowie. Na mapie organizatora oraz na liście udostępnionej przez poznańską policję może nie być lokalnych punktów blokad.

Jednak w oparciu o powyższe narzędzia można zaplanować trasę, którą ominiemy blokady. Tylko trzeba mieć na uwadze, że wiele osób może wybrać tę samą trasę. Na dotychczasowych drogach niższej kategorii mogą tworzyć się korki i warto wyjechać dużo wcześniej.

CZYTAJ TAKŻE: Protest rolników – zablokowane będą ważne drogi w gminie i powiecie