Popularne aktywności online

Jakie aktywności w internecie są najbardziej popularne? Czego szukamy, aby wypełnić nasz czas wolny? Przekonajmy się.

Ponad 5 miliardów ludzi na całym świecie korzysta z internetu. Ta imponująca liczba stanowi kolejny ważny kamień milowy na drodze do powszechnego dostępu do internetu. Oznacza to, że 63 procent światowej populacji jest obecnie online.

Czy każda z tych osób wybiera aktywność w mediach społecznościowych? A może podejmuje inne działania online? Postanowiliśmy sprawdzić, co najczęściej robimy w internecie.

Czas wolny a internet

Po pracy, uczelni, szkole czy po wykonaniu obowiązków domowych zostaje nam czas wolny. Niektórzy wykorzystują go na drzemkę, wizytę w siłowni, a inni szukają nowego serialu czy ciekawych informacji w internecie.

Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych aktywności online. Według niektórych, mogą one być stratą czasu. Ale czy naprawdę są?

Najpopularniejsze aktywności użytkowników w internecie

Dzięki internetowi możemy wykonywać wiele czynności, do których kiedyś potrzebowaliśmy kilku urządzeń. Oto one:

Komunikacja

Początki internetu są związane z potrzebą komunikowania się ze sobą, zawsze i wszędzie.

Gdy Internet stał się popularny w latach 90-tych, wynalezienie poczty elektronicznej, blogów i komunikatorów internetowych sprawiło, że stał się on jednym z najczęściej używanych sposobów komunikacji. I tak jest do tej pory.

W internecie znajdziemy wiele komunikatorów połączonych z profilami na popularnych platformach społecznościowych. Według jednego z badań, na świecie istnieje ponad 7 miliardów kont komunikatorów internetowych.

Media społecznościowe

Przeciętna osoba spędza 116 minut dziennie korzystając z mediów społecznościowych. 74 procent osób korzysta z Facebooka codziennie. Większość z nas chce być na bieżąco z trendami, produktami i wiadomościami.

Ludzie mają tendencję do śledzenia celebrytów, potentatów biznesowych, stylistów, autorów i nie tylko. Starają się być na bieżąco z ich działaniami czy najnowszymi premierami produktów.

Wyszukiwanie informacji

Wyszukiwanie jest jednym z najpopularniejszych powodów, dla których ludzie korzystają z Internetu, zaraz po komunikacji.

Obecnie, dzięki wielu wyszukiwarkom, bibliotekom, portalom i zasobom, ludzie mogą praktycznie znaleźć wszystko, czego szukają.

Od wiadomości po recenzje produktów, informacje medyczne, badania czy znalezienie pracy- ludzie nie mogą obejść się bez wyszukiwania i pozostaje ono jedną z najpopularniejszych czynności online.

Większość z nas ma tendencję do szukania wszelkich możliwych szczegółów na temat produktu. W tym celu czytamy recenzje, opisy doświadczeń użytkowników i porady dla innych kupujących.

Rozrywka

Internet umożliwił nam dostęp do rozrywki niezależnie od tego, czy jesteśmy w trakcie długiego lotu, dojeżdżamy do pracy, czy biwakujemy w odległym miejscu. Sama ilość opcji rozrywki dostępnych online zakłóciła przemysł rozrywkowy.

Od czytania, wyszukiwania informacji, oglądania filmów i programów po zakupy – w Internecie można się dobrze bawić, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Niektóre z głównych działań, do których ludzie używają Internetu w 2024 roku, obejmują oglądanie wideo, słuchanie podcastów, muzyki i radia oraz gry online.

Czy wiesz, że użytkownicy Netflixa spędzają około 1 miliarda godzin tygodniowo na oglądaniu treści? Albo że każdego dnia oglądanych jest ponad 1 miliard filmów na YouTube?

Obecnie 75% przychodów branży muzycznej pochodzi z transmisji strumieniowej online, w porównaniu do zaledwie 12% z kopii fizycznych.

Gry online nie są daleko w tyle jeśli chodzi o spędzanie czasu w Internecie. Osoby grające w gry wideo spędzają na nich średnio siedem godzin i siedem minut. Rynek gier online rozwinął się dzięki szybkiemu internetowi i możliwości gry na prawdziwe pieniądze.

W ostatnich latach usługi, takie jak kasyna z Neosurf na PlaySafeKasyno, również wprowadziły wiele innowacji i włączyły wiele innych funkcji do swoich aplikacji / stron internetowych, takich jak platformy mediów społecznościowych, możliwość płacenia wirtualną walutą i inne wygodne metody płatności.

Zakupy

Konsumenci zaczęli wydawać więcej pieniędzy online niż kiedykolwiek wcześniej. Wskaźnik wydatków online potroił się w ciągu ostatnich 10 lat.

Nieograniczony dostęp do platform sprzedażowych, sklepów internetowych, zakupów w social mediach, transmisji sprzedażowych na żywo sprawia, że wielu z nas zwiększyło swoje wydatki. Dlaczego? Nie ma nic prostszego niż zakup przez internet i zwrot źle wybranego przedmiotu czy ubrania.

Podsumowanie

Większość użytkowników wybiera internet do spędzania czasu wolnego. Dotyczy to także osób, które pracują online. To oznacza, że po zakończeniu pracy nie zamykają laptopa, ale kontynuują używanie wyszukiwarki lub platformy social media do celów prywatnych.