Wypadek pod Rzecinem – dwie osoby poszkodowane

W piątek, po godzinie 10. na drodze między Jasionną a Rzecinem doszło do zdarzenia drogowego. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Jak informuje portal Moje Wronki, st.asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, mieszkanka gminy Wronki, która kierowała samochodem marki Renault Clio, na łuku drogi zjechała na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu.

Z ustaleń policyjnych wynika, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierująca i pasażerka zostały przewiezione przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Policjanci sprawdzili stan jej trzeźwości – kierująca była trzeźwa. Sprawczyni wykroczenia została ukarana mandatem oraz punktami karnymi.

To nie jedyne interwencje służb ratunkowych dzisiaj. Rano, straż pożarna została poinformowana o uruchomieniu czujki przeciwpożarowej na jednej z posesji we Wróblewie. A po południu, Zespół Ratownictwa Medycznego utknął na podmokłym terenie, a straż pożarna udała się, aby pomóc im się wydostać.