Ruszyły prace nad przystankiem Wronki Zamość

Niedawno rozpoczęły się prace nad wybudowaniem przystanku kolejowego Wronki Zamość. Roboty mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

W pierwszym kwartale zeszłego roku podpisano umowę na budowę nowego przystanku kolejowego we Wronkach przy ulicy Nadbrzeżnej – Wronki Zamość. Niemal rok później rozpoczęto prace nad tą inwestycją. Mieszkańcy Zamościa oraz prawego brzegu Warty zyskają tym samym dogodniejszy dostęp do kolei.

Przystanek będzie miał dwa wysokie perony, które umożliwią wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt ma być wyposażony m.in. w wiaty, ławki, jasne oświetlenie czy gabloty z rozkładem jazdy. Przystanek zostanie przystosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się oraz niewidomych i niedowidzących. W obrębie obiektu powstaną stojaki rowerowe i parking dla 20 samochodów.

Inwestycja jest warta ponad 10 mln złotych, a według planu prac, budowa ma zakończyć się w IV kwartale 2024 roku i być może nowy przystanek będzie brany pod uwagę przy planowaniu rozkładu jazdy na 2025 rok.