Kolejna osoba zatrzymana w sprawie handlu narkotykami

Zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających usłyszał mieszkaniec Wronek. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze. Postępowanie w sprawie jest w toku.

Policjanci z Wronek zatrzymali kolejną w ostatnim czasie osobę związaną z przestępczością narkotykową. Do zatrzymania doszło w dniu 8 lutego. Dzielnicowi ustalili, że mieszkaniec Wronek może posiadać zabronione substancje.

Podczas weryfikacji tej informacji, funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania 29-latka liczne woreczki strunowe z zawartością różnych sproszkowanych i skrystalizowanych substancji, a także woreczki i zwitki foliowe z zawartością suszu roślinnego.

Po sprawdzeniu substancji przy pomocy testerów narkotykowych okazało się, iż była to marihuana oraz substancje psychotropowe z grupy amfetaminy. Łącznie brutto zabezpieczono ponad 256 gramów nielegalnych substancji, co mogłoby wystarczyć do jednorazowego odurzenia około 250 osób.

29-latek został zatrzymany, a po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie został przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, za co polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

Wobec mężczyzny prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, poręczenia oraz zabezpieczenia majątkowego.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Pracują nad nim kryminalni Wronek.

via st. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły