Wypadek w Chojnie – dwie osoby w szpitalu

Dziś po południu w Chojnie Błotach doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierowcy trafili do szpitala.

Służby otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch osobówek na drodze wojewódzkiej 150. Dwie osoby były poszkodowane, w tym jedna uwięziona w pojeździe. Po dotarciu na miejscu zdarzenia, strażacy uwolnili jednego z rannych kierowców.

Zderzyły się ze sobą ford mondeo, którym kierował mieszkaniec powiatu szamotulskiego oraz volkswagen tiguan, którym kierowała mieszkanka powiatu poznańskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, oboje byli trzeźwi.

odpowiada st.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Jak informuje portal Moje Wronki, ogn. Łukasz Kawka, uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Kierująca tiguanem doznała poważniejszych obrażeń: W związku z powyższym policjanci na miejscu sporządzili dokumentację, aby zabezpieczyć materiał dowodowy w sprawie. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania. – informuje st.asp. Sanda Chuda dla portalu Moje Wronki.

Zapytaliśmy również dyżurnego KP PSP Szamotuły o obecną sytuację dotyczącą ostrzeżeń meteorologicznych dla naszego regionu.

Ostrzeżenia wpływają na bieżąco. W tej chwili mogę powiedzieć, że utrudnienia związane z warunkami atmosferycznymi, mogą występować do godziny 2.

odpowiada ogn. Łukasz Kawka, Dyżurny Stanowiska Kierowania w KP PSP Szamotuły

Służby drogowe pracują, aby poprawić warunki na drogach. Jednak sytuacja na chodnikach oraz parkingach bywa różna.

fot. OSP Wronki