Zatrzymany wronczanin był poszukiwany europejskim listem gończym

Za zatrzymanym 36-letnim mieszkańcem Wronek wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania – informuje szamotulska policja. Mężczyzna jest poszukiwany przez austriackie służby.

Wczorajsza obława i wyrywkowe kontrole pojazdów na wyjazdach z Wronek spowodowane były tym, że za 36-letnim wronczaninem wystawiony był Europejski Nakaz Aresztowania. Jak informuje asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły, w niedzielę po godzinie 17.00 policjantki z Komisariatu Policji we Wronkach, zauważyły na Rynku mężczyznę, który spożywał alkohol. Mundurowe podjęły więc wobec niego interwencję i wylegitymowały go.

W trakcie legitymowania mężczyzna niespodziewanie oddalił się z miejsca wykonywanych czynności. Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, że był poszukiwany przez austriacką Policję. Pomimo podjętego pościgu, mężczyzna początkowo nie został ujęty i zdołał się ukryć.

podaje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa szamotulskiej policji

Do poszukiwań zadysponowano dodatkowe patrole z powiatu szamotulskiego. Policjanci przeczesywali miasto. Początkowo mężczyzna był nieuchwytny, ale przed godziną 20. został odnaleziony i zatrzymany.

W związku z Europejskim Nakazem Aresztowania, dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-07-10