Pijany kierowca spowodował wypadek. Nie żyje 14-latek

Tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę na lokalnej drodze w powiecie szamotulskim, gdzie 14-latek został potrącony przez pijanego kierowcę, chłopiec zmarł w szpitalu – poinformowała policja.

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, powiedział PAP, że między Pamiątkowem a Baborowem Passat uderzył w tył Seicento, którego kierowca zwalniał na widok dwóch osób z rowerami na poboczu. Seicento uderzyło w nadjeżdżającą z naprzeciwka Corsę, a kierowca Passata najechał na dwóch 14-latków z rowerami. W całym zdarzeniu brało udział 9 osób.

Do szpitala trafiło pięć osób poszkodowanych w wypadku, w tym także dwoje młodych Ukraińców, których uderzył Passat. Policjanci przybyli na miejsce stwierdzili, że kierowca Passata mieszkający w powiecie szamotulskim był nietrzeźwy i miał 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Sandra Chuda, rzeczniczka szamotulskiej policji, poinformowała PAP przed godziną 20:00, że jeden z potrąconych rowerzystów, 14-letni obywatel Ukrainy zmarł w szpitalu. Drugi jest w poważnym stanie.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

via Rafał Pogrzebny / PAP