Nareszcie! Orlik w Olszynkach zostanie wyremontowany

Jeden z najstarszych Orlików w Polsce, mający już przeszło 11 lat kompleks sportowy zostanie wyremontowany.

Czy Orlik w Olszynkach wymagał liftingu? Wielu użytkowników tego kompleksu zapewne uważa, że już dawno powinno się to stać. Dziury w boisku piłkarskim, niechlujnie nałożone łaty na najbardziej wyeksploatowane części placu gry, a także zbyt duża ilość gumowego granulatu, który zamazywał linie boiska. Z tym musieli mierzyć się użytkownicy wronieckiego Orlika.

Gmina Wronki skorzystała z rządowego projektu „Moje Boisko – ORLIK 2012”. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 431 213 zł, z czego dofinansowanie z wyżej wymienionego programu to 142 300 zł.

Pilotażowa edycja programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dofinansowaliśmy 170 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę blisko 46 mln zł przy pierwotnie planowanych 30 mln zł wsparcia. Widzimy potrzebę kontynuacji programu. Tegoroczna odsłona pozwoli na poprawę stanu technicznego kolejnych obiektów, na których często swoją przygodę ze sportem zaczynają dzieci i młodzież 

– mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk

Inwestycja pozwoli na wymianę boiska sportowego i wyposażenia. Z dobrą nowiną dla miłośników sportu we Wronkach przybył poseł Jakub Rutniki, który poinformował, że nasza Gmina weszła w ten projekt i modernizacja wkrótce nastąpi. Trzeba się liczyć z tym, że Orlik w Olszynkach przez pewien czas będzie wyłączony z użytkowania, jednak trzeba mieć na uwadze, że boisko piłkarskie było w bardzo złym stanie i takie prace są po prostu konieczne.