Kolejny podpalacz w regionie – leśnicy wyznaczyli nagrodę

Na terenie Puszczy Noteckiej znowu pojawił się podpalacz. Od początku maja na terenie Nadleśnictwa Krucz doszło do kilku pożarów poszycia leśnego.

Na szczęście wszystkie udało się szybko ugasić. Leśnicy są przekonani, że ogień jest świadomie zaprószany. Wiedzą też, jak błyskawicznie może się pożar rozprzestrzenić, dlatego zdecydowali się wyznaczyć nagrodę pieniężną za wskazanie podpalacza.

Nadleśnictwo Krucz wyznacza nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł za wskazanie dowodów, które pozwolą zidentyfikować i ukarać sprawcę podpaleń lasu na terenie Nadleśnictwa Krucz.

Przypominamy, że trzy lata temu na terenie Nadleśnictwa Wronki również grasował podpalacz. Finalnie udało się go zatrzymać i ukarać. Niestety straty po podpaleniach są bardzo duże, a często nieodwarcalne.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2023-06-08