Góralko, czy Ci nie żal? – Szkoła Podstawowa nr 3 pożegnała Dorotę Babik

Dorota Babik w piątek ostatni raz stanęła przy mównicy, żegnając miniony rok szkolny, ale też sama pożegnała się po ponad 40-letniej pedagogicznej pracy.

Dorota Babik jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 ostatni raz pożegnała absolwentów, opuszczających mury placówki przy ulicy Polnej. W atmosferze zakończenia roku szkolnego dało się wyczuć, że najważniejszym elementem uroczystości będzie to, co się stało na końcu.

W momencie, kiedy najstarsze roczniki wysłano w świat, a sztandar szkoły opuścił halę sportową. Grono pedagogiczne, uczniowie i społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 chciało godnie pożegnać swoją ustępującą dyrektor – Dorotę Babik.

Był to bardzo wzruszający moment, nie obyło się bez łez wzruszenia. Na koniec, uczniowie i pedagodzy zaśpiewali swojej góralce piosenkę “Góralu, czy ci nie żal”.

Pożegnano również dwoje nauczycieli – Hannę Klemenską i Łukasza Woźnego, którzy tak jak uczniowie klas ósmych idą dalej w świat i będą nauczać w innych miejscach.

Już jutro wypatrujcie na naszym portalu rozmowy Doroty Babik z młodymi dziennikarzami. Wywiad został przeprowadzony przez uczniów Trójki. Będzie bardzo ciekawie.

« z 51 »

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-06-26