Boże Ciało 2023 w gminie Wronki

W czwartek 8 czerwca, po niedzieli Trójcy Świętej obchodzona jest uroczystość, w której wierni szczególnie dziękują za dar Eucharystii i uwielbiają Jezusa ukrytego w Hostii. Tego dnia kapłani „wyprowadzają” Chrystusa w monstrancji na ulice miast i wsi, a wierni towarzyszą im w procesji.

Poniżej przedstawiamy harmonogram procesji i mszy świętych we Wronkach oraz okolicy. W trakcie procesji, wszyscy podróżujący samochodami będą musieli przygotować się na utrudnienia.

Wronki

Msza święta w kościele św. Katarzyny o godz. 9.00, po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami Wronek, która zakończy się w kościele św. Urszuli mszą świętą.

Msze święte w kościele św. Katarzyny również o 7:00 i 18:00. W kościele św. Urszuli o 8:00 i 9:00.

Biezdrowo

Msza w Sanktuarium Świętego Krzyża z procesją, do czterech ołtarzy w parku o godz. 9.00. Natomiast w Wartosławiu msza św. o 11.30.

Chojno

Msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 9.00, następnie procesja do czterech ołtarzy, na zakończenie, około godziny 12.00 druga msza święta w kaplicy “Pod dębem”.

Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, stale się uczę, rozwijam skrzydła i poszerzam horyzonty. Aktywnie uczestniczę w lokalnych inicjatywach i wydarzeniach, które przynoszą mi dużo radości. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, każde wyzwanie jest wartościową lekcją.

2023-06-07