Dzień Otwarty w OSP Wronki

Jak co roku OSP Wronki otworzyło swoje bramy i zaprosiło mieszkańców do zwiedzania jednostki. Dzień Otwarty wzbudził duży entuzjazm szczególnie u najmłodszych wronczan.

Jakim sprzętem na co dzień strażacy ratują ludzkie życie i mienie? Czym wyjeżdżają do akcji? Na te pytania odpowiedzi poznali ci, którzy odwiedzili dziś OSP Wronki. Oprócz tego sami mogli wcielić się w rolę strażaka, zakładając ubranie specjalne i hełm, a także sprawdzić, co kryje się w zakamarkach strażackiego wozu.

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli okazję poznać psy ratownicze oraz porozmawiać z ich przewodnikami. Fani straży pożarnej mogli wykazać się, rozwiązując rebusy, labirynty, zagadki czy układając puzzle. Dla najodważniejszych czekały słodkie niespodzianki.

« z 17 »

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2023-05-06