Uczniowie Jedynki odwiedzili telewizję WTK

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w warsztatach telewizyjnych w poznańskiej WTK. Uczniowie dowiedzieli się, jak działa stacja oraz jak wygląda studio.

17 kwietnia grupa realizująca projekt grantowy #Dostrzeż_nas miała okazję wziąć udział w warsztatach telewizyjnych w poznańskiej telewizji WTK. Pod okiem reporterki, pani Pauli Borkowskiej, poznawaliśmy tajniki profesjonalnego studia telewizyjnego. Uczniowie przeprowadzali wywiady, czytali z prompterów oraz stawali się operatorami profesjonalnych kamer czy prowadzili prognozę pogody. Dowiedzieli się także, jak stworzyć od podstaw program telewizyjny. Odbyliśmy także szkolenie pod okiem zawodowych techników i zwiedziliśmy reżyserkę oraz pomieszczenie dla lektorów. Na koniec byliśmy świadkami nagrywania prognozy pogody przez pana Szymona Kozłowskiego.

To było nowe i wyjątkowe przeżycie. Wróciliśmy z wieloma refleksjami i pomysłami, które możemy wykorzystać w szkole.

czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2023-04-29