Okradł wronczan na 35 tysięcy – został zatrzymany

Dzielnicowi z Wronek ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzieże metalowych elementów z terenów miejscowych firm. Jego łupem padły przedmioty warte łącznie ponad 35 tysięcy złotych. Za kradzieże grozić mu może do 5 lat więzienia.

Pierwsze ze zgłoszeń o kradzieży metalowych elementów z terenu z jednej z wronieckich firm, policjanci otrzymali w dniu 31 marca br. Łupem nieznanego wówczas złodzieja padły haki wykonane ze stali ocynkowanej oraz sterylizator. Pokrzywdzony stwierdził, że do przestępczego procederu mogło dochodzić od stycznia do 31 marca br., a złodziej ukradł elementy warte łącznie ponad 30 tysięcy złotych.

Dzielnicowi szybko ustalili podejrzanego o kradzieże. Zatrzymali go jeszcze tego samego dnia. Był nim 52-letni mieszkaniec Wronek. Policjanci doszli do tego, że mężczyzna sprzedawał skradzione elementy w miejscowych skupach złomu. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wronek uzyskali też informację o podobnych kradzieżach, do których doszło z terenu innych firm. Łupem złodzieja padły m. in. konstrukcje ze stali, elementy metalowe, miski żeliwne, blachy przygotowane do dalszej produkcji itp. Do przestępstwa doszło w podobnym okresie. Również w tym przypadku podejrzenia padły na 52-letniego wronczanina. Mężczyzna ponownie został więc zatrzymany i przesłuchany. Dzielnicowi odzyskali część skradzionego mienia.

Ostatecznie, podejrzany usłyszał w sumie trzy zarzuty za kradzieże. Łączne straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonych na ponad 35 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozić może do 5 lat więzienia, a o wymiarze kary zadecyduje sąd.

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły