Policyjny pościg ulicami Zamościa

Policjanci z Wronek zatrzymali poszukiwanego, który miał do odbycia karę więzienia. Mężczyzna próbował uciekać, kierując samochodem i policjanci gonili go radiowozem ulicami Wronek. Zanim trafił do więzienia, usłyszał więc zarzuty m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.

W ostatnim czasie dzielnicowi z Wronek zauważyli mężczyznę, który jest poszukiwany przez policję. Mężczyzna chcąc uniknąć wymiaru sprawiedliwości, nie stawił się do zakładu karnego celem odbycia kary m.in. za przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt.

Na ulicy Myśliwskiej we Wronkach, podczas kontroli statycznej, policjanci dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania samochodu, którym jechał. Kierujący nissanem micrą najwyraźniej nie miał zamiaru się zatrzymywać i odjechał w stronę ulicy Topolowej. Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierujący nie reagował i ze znaczną prędkością poruszał się wąskimi uliczkami na osiedlu Zamość. Pościg kontynuowany był ul. Ogrodową, Świerkową, Łąkową, Zacisze i Topolową, gdzie uciekający popełnił szereg wykroczeń. Ostatecznie kierujący nissanem zatrzymał się na ul. Rolnej.

Podejrzenia policjantów, iż samochodem kierował poszukiwany potwierdziły się. Był to 48-letni mieszkaniec Wronek. Dzielnicowi zatrzymali więc mężczyznę. Zanim trafił do zakładu karnego celem odbycia kary, usłyszał zarzuty m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za pierwszy z czynów polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia. Za wykroczenia mężczyźnie grozi grzywna.

asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły