Uczniowie SP nr 3 za pomocą LEGO tworzą budowle z naszego miasta!

Z klocków Lego zbudować można dosłownie wszystko, od rozmaitych postaci, pojazdów aż po olbrzymie budynki, ograniczeniem tylko i wyłącznie jest ludzka wyobraźnia. Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki mają jej nieskończone pokłady – dlatego w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta zorganizowano konkurs LEGO Masters.

W Konkursie LEGO Masters wzięły udział 33 drużyny uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Zadaniem, jakie do zrealizowania miały wszystkie grupy uczestników, było wybudowanie jak najpiękniejszych konstrukcji, nawiązujących do naszego miasta, czyli Wronek.

Zawodnicy przekonali się prędko, że z LEGO można nie tylko świetnie się bawić, ale także sporo nauczyć. Poprzeczka została wysoko postawiona już na etapie eliminacji, gdzie powstały takie budowle jak stacja kolejowa, kładka w trakcie oficjalnego rozpoczęcia sezonu letniego czy most z kawiarenką.

Nie zabrakło także prób odwzorowania takich charakterystycznych miejsc jak Zakład Karny, Wroniecki Ośrodek Kultury, Kinoteatr Gwiazda czy Skwer Cyryla – które wykonane z LEGO wcale nie odbiegały od rzeczywistości!

Wronki oczywiście kojarzą się z dwoma dużymi zakładami produkcyjnymi, czyli Amiką i Samsungiem, które także zostały zaprezentowane w rywalizacji LEGO Masters. Pozostałe grupy zdecydowały się na zbudowanie m.in wieży ciśnień, kościoła na Borku oraz strażnicy OSP Wronki. Powstała nawet konstrukcja szkolnego gmachu wraz z halą sportową – te prace naprawdę zapierają dech w piersiach!

W poniedziałek 27 lutego w świetlicy szkolnej zostaną wylosowane grupy ćwierćfinałowe, a jednej z drużyn, która odpadła w eliminacjach zostanie wręczony złoty klocek LEGO, który przywróci tę drużynę do dalszej rywalizacji.

Postępy konkursu oraz wszystkie wykonane prace są dostępne na fanpage’u Świelicy szkolnej SP3 Wronki, gdzie sami artyści – bo śmiało tak możemy nazywać uczestników konkursu, na krótkich filmikach opowiadają o swojej interpretacji konstrukcji. Można dzięki nim poczuć fenomenalną atmosferę i ducha dobrej zabawy, które towarzyszyły w trakcie zmagań.

Zdecydowanie nie możemy się już doczekać dalszych etapów rywalizacji i kolejnych prac! Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a ćwierćfinalistom życzymy powodzenia.

Moja przygoda z dziennikarstwem rozpoczęła się całkiem niedawno, stale się uczę, rozwijam skrzydła i poszerzam horyzonty. Aktywnie uczestniczę w lokalnych inicjatywach i wydarzeniach, które przynoszą mi dużo radości. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, każde wyzwanie jest wartościową lekcją.

2023-02-26