Spełnia się marzenie „Jedynki” – trwa budowa sali gimnastycznej

Najstarsza wroniecka szkoła w końcu doczekała się poważnej inwestycji w XXI wieku. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia była marzeniem pokoleń społeczności „Jedynki”. Marzenie właśnie się spełnia.

Wielu absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 pamięta zajęcia z wychowania fizycznego, które odbywały się w pomieszczeniu szumnie nazywanym salą gimnastyczną. Pewnie dzisiaj są to miłe wspomnienia, ale ówcześnie pojawiała się głównie szyderka i zazdrość, że inne szkoły mają sale gimnastyczne, a uczniowie „Jedynki” nie. W szczególności, gdy zestawimy obiekty z SP1 i SP3. Taki stan rzeczy trwał przez wiele lat, nawet teraz odbywa się tam WF. Sama szkoła przez lata była na uboczu poważnych inwestycji, w pewnym sensie pomijana przez władze Wronek.

Jeśli warunki pogodowe pozwalały, to wychowanie fizyczne można było przenieść na przykład na Orlik lub szkolne boisko. Apele głównie odbywały się na dziedzińcu szkoły lub w sali WOK albo kinie. W momencie kiedy uczniowie i grono pedagogiczne innych szkół mieli możliwość organizowania imprez szkolnych u siebie, na swoich salach. Tak środowisko „Jedynki” musiało liczyć na dogodne terminy w wyżej wymienionych miejscach i jeszcze dopiąć to choćby pod kątem bezpieczeństwa uczniów.

W przyszłym roku szkolnym ma być już inaczej. We wrześniu 2023 roku „Jedynka” będzie mogła wydarzenia szkolne i zjęcia wychowania fizycznego przeprowadzać w nowej sali. A wyjście poza mury szkoły będzie jedną z możliwości, a nie koniecznością.

Sama „Jedynka” nie pozostawia wątpliwości co do tego, ile sala znaczy dla całego szkolnego środowiska.

Dla sędziwej 142-letniej „Jedynki” z bogatymi tradycjami nastąpił czas na spełnienie marzeń i pragnień.

7 listopada gmina podpisała umowę z firmą, która wygrała przetarg na budowę sali gimnastycznej w naszej szkole, z czego się bardzo cieszymy i dzielimy się tą radosną wiadomością z Państwem.

Tym samym zakończył się wieloletni projekt związany z realizacją tego jakże istotnego celu! Zgodnie z założeniami budowa powinna zakończyć się pod koniec przyszłego roku!

Rozwój infrastruktury w Szkole Podstawowej nr 1 jest inwestycją w przyszłość młodego pokolenia. Sala gimnastyczna będzie dobrze służyć dzieciom i stworzy im przestrzeń do rozwoju nie tylko fizycznego.

Dziś widzimy, że warto podejmować trudne wyzwania, wyznaczać dalekosiężne plany i dążyć do ich realizacji.

W imieniu społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować Władzom Gminy oraz Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie oraz wsparcie w dążeniu do realizacji założonego celu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wierzyli w urzeczywistnienie planów budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach.

W najbliższym czasie rozpoczną się na boisku szkolnym prace związane z budową sali gimnastycznej, co związane jest ze wzmożonym zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom.

czytamy w komunikacie Szkoły Podstawowej nr 1 we Wronkach

Prace już ruszyły. Łączny koszt budowy to 6 milionów 888 tysięcy złotych, z czego inwestycja dofinasowana jest z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie niecałych 5 milionów złotych.