Robot odkurzający z mopowaniem – czy warto go kupić?

Chcesz cieszyć się czystymi podłogami i dywanami bez wysiłku? To możliwe! Wystarczy, że zamiast tradycyjnego odkurzacza wybierzesz robot sprzątający z mopem. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie? W jakich sytuacjach się sprawdza? Jaki model wybrać? Przeczytaj nasz poradnik!

Charakterystyka robotów odkurzających z funkcją mopowania

Odkurzacz samojezdny z mopem staje się coraz popularniejszy. W porównaniu z tradycyjnymi sprzętami nie wymaga obsługi. Uruchamia się automatycznie, co pozwala na oszczędność czasu. W sprzedaży dostępne są różne modele. Produkt powinien być jednak dopasowany do metrażu obiektu oraz indywidualnych potrzeb. Można zdecydować się na roboty z czujnikami, kamerką, sterowane przez aplikację. Ciekawe propozycje znajdują się na stronie irobot.pl.

Odkurzacz automatyczny z mopem czyści dywany i myje podłogi bez konieczności nadzoru. Po zakończeniu sprzątania trzeba tylko opróżnić zbiornik z nieczystościami. Sprzęt wyposażono w czujniki i kamerki umożliwiające zachowanie precyzji. Robot sprzątający z mopem porusza się wzdłuż prostych linii. Zatrzymuje się przed schodami. Standardowy model posiada:

 • Gumową szczotkę do odkurzania,
 • Szczoteczki boczne do czyszczenia krawędzi i narożników
 • Nakładkę mopującą,
 • Elektroniczną pompę przepływu wody,
 • Stację dokującą.

Jak wybrać dobrego robota odkurzającego?

Asortyment sprzętów jest mocno zróżnicowany. Do wyboru są wersje sterowane ręcznie i w pełni zautomatyzowane. Modele można obsługiwać przez aplikację, tworząc harmonogram sprzątania. Produkty różnią się dostępnymi funkcjami, rozmiarami, wagą, rodzajem akumulatora.  Decydując się na odkurzacz samojezdny z mopem, należy zwrócić uwagę na elementy, takie jak:

 • Wysokość – najlepiej sprawdzają się urządzenia o niskim profilu docierające do trudno dostępnych miejsc,
 • Wyposażenie – niektóre modele posiadają dodatkowe filtry, szczoteczki ułatwiające czyszczenie, nakładki do mycia podłóg,
 • Pojemność akumulatora – w przypadku większych powierzchni, lepiej zdecydować się na modele o dłuższym czasie działania na jednym ładowaniu,
 • Moc ssąca – do posprzątania większych pomieszczeń warto wybrać roboty o zaawansowanych parametrach,
 • Możliwość zdalnej obsługi – do ciekawych opcji zalicza się sprzęt sterowany z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji,
 • Sterowanie za pomocą głosu – wybrane urządzenia można uruchamiać za pomocą komunikatów głosowych,
 • Sposób oczyszczania zbiornika – należy sprawdzić, jak opróżnić zbiornik oraz wymieniać wodę i nakładki do mopowania,

Robot sprzątający z mopem to doskonały wybór!

Sprzątanie tradycyjnymi metodami powoli odchodzi w zapomnienie. Zamiast samodzielnie odkurzać dywany i myć podłogi, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania. Robot z mopem dokładnie czyści brud i kurz. Trzeba go jednak umiejętnie dobrać. Kupując odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Najlepiej postawić na produkty sprawdzonych marek dysponujących rozbudowaną bazą serwisową.