Kilka inspiracji na zachwycający ogród za domem

Marzysz o zieleni otaczającej Twój dom, o rabatach pełnych kwiatów i drzewach pełnych liści i owoców? Nie bój się zaaranżować swojej przydomowej przestrzeni! Pomogą Ci w tym rozmaite artykuły – jakie? Zajrzyj do ponizszego wpisu, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Kwietniki i inne ozdoby, które udekorują Twój ogród

Na wygląd ogrodu wpływają nie tylko posadzone w nim rośliny, ale całe ich otoczenie. Do ładnego wykończenia terenu przydatne bywają wszelkie obrzeża, którymi można wykończyć grządki, a także otoczyć swoje drzewka. Świetnie sprawdzają się też rozmaite kwietniki, które można wybrać spośród licznych kształtów i materiałów. Metalowe owalne osłonki i stojaki wspaniale udekorują schody do budynku, a donice w formie skrzynek ułożone wzdłuż tarasu sprawią, że natychmiast się zazieleni.

Na swoim terenie można też postawić takie dekoracje ogrodowe jak ceramiczne figurki imitujące zwierzęta, czy w kształcie radosnych krasnali, na których widok z pewnością każdy się uśmiechnie. Nie ma żadnych przeszkód, by swoją przestrzeń wzbogacić też o fontannę, dzięki której nabierze eleganckiego wyrazu, czy rozmaite meble takie jak plecione kosze i zachwycającej huśtawki, które wprowadzą nieco przytulności. 

W markecie budowlanym Bricomarché w Szamotułach można też znaleźć różne atrakcyjne formy oświetlenia, które też pięknie wpływają na przestrzeń – szczeególnie wieczorami. Na trawniku da się rozstawić kolorowe kule lub postawić lampy solarne w klasycznych lub nowocześniejszych kształtach. Świetnym pomysłem będą też lampy w formie kinkietów, które można powiesić na ścianach budynku lub przymocować do ogrodzenia. Do ozdoby warto skorzystać też z tych sznurkowych, które można rozwiesić wśród drzew lub przez długość posesji, dzięki czemu po zmroku zamieni się w bajkową krainę.

Architektura ogrodowa, obok której nikt nie przejdzie obojętnie

Jeśli zależy Ci na naprawdę spektakularnym urządzeniu ogrodu, mamy kilka pomysłów! Jednym z nich jest postawienie w nim altanki, która posłuży jako miejsce spotkań i relaksu. Wspaniałym wyborem będzie ta wzbogacona o pergole, które nadadzą się do obsadzenia ulubionymi gatunkami roślin pnących, dzięki którym miejsce nabierze wyjątkowego charakteru, a użytkownicy wygrają odrobinę cienia i prywatności. W otoczenie natury doskonale prezentować się będą także wiaty, w których można ułożyć porąbane drewno, czy także domki, które można przy okazji wykorzystać do przechowywania swoich narzędzi i ogrodniczych sprzętów.

Zachwyt u przechodniów i odwiedzających Cię gości wzbudzi również oczko wodne, które można w prosty sposób przygotować w dowolnym miejscu. Niezbędna będzie łopata, która posłuży do wykopania dziury, a także specjalna folia, którą należy wyłożyć wewnątrz przed zalaniem wodą. Do wykończenia warto sięgnąć po kamienie typu kolorowe lub białe otoczaki, czy choćby pastelowy lub grafitowy grys. Market budowlany Bricomarché w Szamotułach ma w swojej ofercie także kamienie pokryte mchem, które ładnie ozdobią przygotowane oczko. Kamienie dekoracyjne można wykorzystać również do stworzenia skalniaka, który równie efektownie ozdobi otoczenie, szczególnie jeśli pojawią się na nim zachwycające rośliny takie jak floksy, szarotka alpejska, rdest, czy należąca do traw ozdobnych kostrzewa.