Kryminalne zagadki Wronek – czyje szczątki znaleziono w lesie?

W niedzielę służby zostały skierowane do lasu niedaleko Jasionny. Odnaleziono tam szczątki, które przypominały ludzkie. Miejsce zabezpieczono i przystąpiono do identyfikacji kości.

W niedzielę około godziny 20. funkcjonariusze Komisariatu Policji we Wronkach otrzymali zgłoszenie, że w lesie w Jasionnie odkryto kości, z wyglądu podobne do ludzkich. Do pomocy zadysponowano straż pożarną, która miała oświetlić teren w czasie prowadzonych działań.

Jak informuje portal Moje Wronki, sierż. szt. Aleksandra Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, na miejscu pod nadzorem naczelnika wydziału kryminalnego szamotulskiej policji wykonano czynności z udziałem technika kryminalistyki, mające na celu zbadanie szczątków.

W trakcie czynności wykluczono, aby leżące kości należały do człowieka. W toku badań ustalono, że szczątki najprawdopodobniej należą do jenota.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-08-01