Akcja służb na Warcie

W niedzielę wieczorem na Warcie ujawniono zatopiony samochód osobowy. Do akcji zaangażowano służby w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Poznaniu.

Wroniecka policja, a także strażacy z Poznania, Szamotuł, Wartosławia oraz Wronek otrzymali zgłoszenie o zatopionym pojeździe w rzece Warcie w miejscowości Wartosław. Zwodowano łodzie i do akcji weszli nurkowie.

Policjanci na miejscu ujawnili zatopiony wrak. Skierowano Państwową Straż Pożarną w Szamotułach oraz specjalistyczną grupę płetwonurków z Poznania. Po sprawdzeniu wraku nie ujawniono żadnych ciał osób.

informuje sierż. szt. Aleksandra Serafin z KPP Szamotuły

Odkryty wrak jest najprawdopodobniej Hondą Prelude, która spoczywa na dnie Warty od blisko 30 lat. Co ciekawe, w 2015 roku straż pożarna próbowała wyciągnąć pojazd z rzeki. Jednak próby były nieudane. Niegdyś pojazd był koloru czerwonego, jednak woda i czas dały o sobie znać.

Pisaliśmy o tym 7 lat temu, artykuł oraz zdjęcia wraku znajdują się TUTAJ.

Obecnie poziom wody w Warcie jest bardzo niski. Powoduje to, że odkrywane są elementy, które dotychczas znajdowały się pod wodą. Tak jak wrak Hondy.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-08-01