Odnaleźć swoje Patmos – promocja książki o. Adama Sikory

W czwartkowy wieczór 30 czerwca nawet temperatura na zewnątrz pomagała poczuć się jak w Grecji. Duchowa podróż na grecką wyspę Patmos była możliwa dzięki ojcu Adamowi Sikorze – autorowi książki o wyspie św. Jana.

Ojciec Adam zaskoczył słuchaczy szerokim ujęciem tematu wyspy Patmos. Mogliśmy przyjrzeć się faunie i florze, mieszkańcom wyspy oraz mitom, które są częścią greckiej kultury. Takie spojrzenie pozwoliło lepiej zrozumieć rzeczywistość, w jakiej wtedy znalazł się św. Jan – autor Apokalipsy, zesłany na Patmos.

Fascynująca opowieść autora książki „Patmos” o poznawaniu wyspy i podążaniu śladami św. Jana została ubogacona licznymi anegdotami i pięknymi zdjęciami. Ojciec Sikora jest znanym biblistą – między innymi przetłumaczył Pismo Święte na język kaszubski. Jak sam podkreślał, choć nad książką pracował kilka lat, to jest ona dziełem napisanym z prawdziwej potrzeby serca. Czytelnik jednak dostrzeże w niej nie tylko walory duchowe, to przewodnik turystyczny z najwyższej półki. Nie powstała dotąd publikacja, zawierająca historię i tak szczegółowy opis wyspy. Stąd zapewne propozycja, aby publikacja ukazała się w tłumaczeniu na język angielski.

Wronczanie, którzy wypełnili aulę seminaryjną po brzegi, wyszli ze spotkania zachwyceni. Większość z książkami w dłoniach i postanowieniem odwiedzenia Patmos osobiście.

Książka można kupić TUTAJ.

« z 56 »