Na Zamościu powstanie przystanek kolejowy

W zeszłym roku informowaliśmy o tym, że Polskie Koleje Państwowe rozważają wybudowanie tuż za mostem przystanku kolejowego, który miałby nazywać się „Wronki Zamość”. Dziś wiemy, że dojdzie do realizacji tego pomysłu.

Poseł na Sejm Marcin Porzucek oraz burmistrz Mirosław Wieczór spotkali się dziś z wronieckimi dziennikarzami, aby poinformować o powstaniu na Zamościu przystanku kolejowego. Budowa peronów pasażerskich jest możliwa dzięki modernizacji linii kolejowej na odcinku Wronki-Słonice.

Początkowo pozycja Wronki Zamość widniała na liście rezerwowej projektów budowy nowych przystanków. Jednak w czerwcu rządzący zdecydowali się przenieść inwestycję, zlokalizowaną w naszym regionie na listę podstawową, dając tym samym zielone światło do jej realizacji.

Lokalizacje te cechują się wysokim stopniem efektywności społecznoekonomicznej. Realizacja zaplanowanych prac w ich zakresie w istotny sposób wpłynie na poprawę dostępności transportu kolejowego w poszczególnych regionach i miejscowościach, a także na zwiększenie zainteresowania transportem kolejowym.

czytamy w uzasadnieniu

Szacunkowy koszt wybudowania peronów na Zamościu to 8 milionów złotych. Przystanek prawdopodobnie zostanie wybudowany na Szklarni w pobliżu przejazdu kolejowego. Prace mają toczyć się między 2024 a 2025 rokiem.