Miliony dla Wronek z funduszu dla gmin popegeerowskich

Rozdzielono pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład dla wsparcia gmin popegeerowskich. Jednym z beneficjentów jest Gmina Wronki.

Program przeznaczony jest dla gmin, które realnie ucierpiały na transformacji i przez kolejne lata nie mogły inwestować na swoich terenach. Chodzi o gminy, które dziś nie mają środków na inwestycje. Często nie mają nawet wkładu własnego, aby realizować je przy pomocy np. funduszy unijnych.

pisze poseł Marta Kubiak

Gmina Wronki otrzyma blisko 2.5 miliona złotych. Kwotę podzielono na dwa zadania. 490 tysięcy złotych przeznaczone będzie na budowę chodnika na ulicy Łąkowej. Natomiast 2 mln 008 tys. zł na przebudowę dróg gminnych.

Łącznie do wielkopolskich samorządów trafi ponad 440 mln złotych. Niedawno został odebrany po przebudowie odcinek drogi powiatowej Wartosław – Lubowo. Inwestycja została zrealizowana w 95% ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych oraz w 5% ze środków powiatu szamotulskiego.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-07-18