Lech Poznań rozpoczyna nowy sezon!

Piłkarze Lecha Poznań poprzedni sezon mogą zaliczyć do udanych, ponieważ zakończyli go zwycięstwem w Ekstraklasie na 100-lecie istnienia klubu i po siedmiu latach przerwy wrócili na ligowy tron. Mniej korzystnie zakończyły się dla nich rozgrywki Pucharu Polski, gdzie przegrali w finale, jednak mimo wszystko cały sezon był sporym sukcesem, biorąc pod uwagę sytuację tego zespołu rok wcześniej. Jak zaprezentują się piłkarze Kolejorza pod wodzą nowego trenera w nadchodzącej kampanii?

Lech faworytem do wygrania Ekstraklasy!

Piłkarze Lecha Poznań przed rozpoczęciem poprzedniej kampanii byli pasowani mniej więcej na drugim miejscu w przewidywaniach dotyczących mistrzostwa Polski. Zakłady bukmacherskie live zmieniały się jednak po każdej kolejce, w której to Legia Warszawa traciła kolejne punkty. W pewnym momencie stało się jasne, że kwestia walki o mistrzostwo powinna rozstrzygnąć się pomiędzy kilkoma drużynami, ale bez Legii. Lech, Raków i Pogoń wysunęły się na prowadzenie w przewidywaniach i właśnie taki scenariusz oglądaliśmy do samego końca rozgrywek.

Przed rozpoczęciem obecnej kampanii piłkarze Lecha Poznań są głównym kandydatem do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Po tym, co zaprezentował Kolejorz w poprzednim sezonie, takim przewidywaniom nie można się dziwić. Kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie live zareagowały jednak na zmianę trenera w tym zespole, zwłaszcza gdy decyzję o odejściu ogłosił Maciej Skorża. W gronie pozostałych faworytów znajdują się takie ekipy jak Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa czy też Legia Warszawa. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w 3 z tych 4 zespołów doszło do zmiany trenera i jedynie raków Częstochowa jest projektem w budowie od kilku lat. Lech, Legia i Pogoń to lekkie zagadki, jak odnajdą się nowi trenerzy w tych ekipach.

Lech w poprzednim sezonie był najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów domowych. Kolejorz przez cały sezon zanotował tylko jedną porażkę u siebie w rywalizacji z Rakowem Częstochowa. Podtrzymanie takiej dyspozycji przed własną publicznością bez wątpienia będzie jednym z głównych celów nowego trenera. Na ten moment z drużyny z Poznania odszedł tylko Jakub Kamiński, więc są spore szanse, że uda się zachować kręgosłup mistrzowskiego zespołu z poprzedniej kampanii. Obrona tytułu na polskich boiskach nigdy nie jest łatwa, o czym przekonała się, chociażby Legia Warszawa, a trzeba przypomnieć, że piłkarze Lecha Poznań w poprzedniej kampanii nie mieli obowiązków związanych z europejskimi pucharami, a teraz dojdzie im ten element, który z pewnością podniesie skalę trudności w lidze.

Nowy trener Lecha Poznań!

Odejście Macieja Skorży to bez wątpienia największy problem, z jakim będą musieli sobie poradzić piłkarze Lecha Poznań w najbliższej kampanii. Zarząd nie miał łatwego zadania, aby go zastąpić, jednak wstępne opinie na temat nowego trenera są pozytywne. Zastępcą Skorży został John van den Brom, który został ogłoszony na konferencji prasowej przez Tomasz Rząsę.

Oto wypowiedź nowego trenera:

Podczas zgrupowania będę chciał bliżej poznać wszystkich zawodników, w ciągu paru dni zamierzam także porozmawiać z Maciejem Skorżą, do którego mam szacunek za osiągnięcia. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia sezonu, mam nadzieję, że 2 tygodnie do rozpoczęcia sezonu pozwolą nam właściwie przygotować się do sezonu. Jestem gotowy na wyzwania, na szybkie przygotowanie Lecha do rozgrywek. Możliwość walki o Ligę Mistrzów to przywilej, wszyscy się z tego cieszymy. W Poznaniu zastałem gotowy zespół, jedynym piłkarzem, który opuścił klub, jest Jakub Kamiński, poza tym wszyscy inni zawodnicy zostają. Trzon drużyny zostaje, dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość”.

Ciekawą kwestią jest to, że nowy trener zapowiedział rozmowę ze swoim poprzednikiem. Czego mogą się spodziewać kibice po Holendrze? Według informacji dziennikarzy, a także osób, które śledziły jego karierę, jest to szkoleniowiec, który bazuje na ofensywnej piłce i lubi, gdy jego drużyna utrzymuje się przy piłce. Jak będzie na boisku, przekonamy się już wkrótce, ponieważ na początku lipca Kolejorz rozpocznie zmagania w ramach eliminacji Ligi Mistrzów, a pierwszy rywal jest wymagający – Karabach Agdam.

Bach, Bach, Karabach?

Trzeba obiektywnie przyznać, że piłkarze Lecha Poznań nie mieli najłatwiejszego losowania w ramach pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Kolejorz trafił na praktycznie najtrudniejszego z możliwych przeciwników i wylosował Karabach Agdam, który jest pogromcą polskich drużyn w ostatnich latach. Doskonale przekonała się o tym, chociażby Legia Warszawa, która pod wodzą Czesława Michniewicza odpadła z eliminacji właśnie z tym rywalem. Czy aktualnemu mistrzowi naszego kraju uda się pomścić pozostałe polskie drużyny i awansować do kolejnej rundy?

Losowanie 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

Lech Poznań vs Karabach Agdam

Zdaniem zakładów bukmacherskich Lech Poznań jest faworytem pierwszego starcia z Karabachem Agdam. Wszystko za sprawą tego, że pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi zespołami odbędzie się przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Można zakładać, że gdyby to spotkanie odbywało się w Azerbejdżanie, to wtedy Karabach byłby faworytem. Zakłady bukmacherskie live mogą się jednak zmieniać wraz z obrotem wydarzeń na boisku. Jeśli goście zdominują Kolejorza, tak jak miało to miejsce w starciu z Legią Warszawa 2 lata temu, to kursy bez wątpienia się zmienią.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi ekipami odbędzie się już 5 lipca w Poznaniu, a rewanż tydzień później.

Kiedy odbędą się mecze?

wtorek, 05.07.2022: Lech – Karabach (20:00)
wtorek, 12.07.2022: Karabach – Lech (18:00)

Oznacza to, że piłkarze Lecha Poznań nie mają wiele czasu, aby pod wodzą nowego trenera przygotować się do sezonu. John van der Brom dostał trudną misję do realizacji, jednak miejmy nadzieję, że potrafi pracować pod presją czasu, ponieważ ma zaledwie dwa tygodnie, aby przygotować swój zespół do starcia z naprawdę solidnym przeciwnikiem. Na dniach mają zostać sfinalizowane dwa istotne wzmocnienia dla ekipy Lecha Poznań, w tym jedno spektakularne z Portugalii!

Więcej lokalnych informacji sportowych!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autorka tekstu: Kamila Bischof – kiedyś redaktorka portalu Zagranie.com, obecnie związana z agencją tnbt digital. Od samego początku w branży iGaming, zajmuję się dostarczaniem artykułów dotyczących zakładów bukmacherskich. Na linkedin www.linkedin.com/in/kamila-bischof.

2022-07-01