Wronki dołączą do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

W lipcu zostanie podpisane porozumienie między Gminą Wronki a Województwem Wielkopolskim, włączające nasze miasto do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Zakończenie remontu linii kolejowej na odcinku Poznań-Wronki oznacza włączenie Wronek do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Porozumienie ma zostać podpisane 4 lipca. W ramach PKM, pociągi między Wronkami a Poznaniem w godzinach szczytu mają kursować co 30 minut.

Jednym z najważniejszych udogodnień dla podróżujących będzie jeden bilet, na wszystkie formy transportu: pociąg, autobus i tramwaj. Korzystać będzie można z karty PEKA.

Kolejowy bilet miesięczny Bus-Tramwaj-Kolej (strefy A – G), który obowiązuje w pociągach osobowych Kolei Wielkopolskich sp. z o.o. i REGIO uruchamianych przez POLREGIO S.A. oraz w środkach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Bilety okresowe sieciowe ze strefą A ZTM Poznańzakodowane na Poznańskiej Elektronicznej Karcie Aglomeracyjnej (PEKA), Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS) lub doktoranckiej (ELD) honorowane są w pociągach KW i REGIO na obszarze obejmującym stacje z nazwą Poznań oraz Kiekrz.

W związku z włączeniem Wronek do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, możemy spodziewać się zmian i zwiększonej ilości pociągów w zimowym rozkładzie jazdy, który zaplanowany jest na grudzień. Więcej składów na pewno ucieszy podróżujących, którzy teraz muszą się tłoczyć w przepełnionych pociągach.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-07-01