Jak Marcin z lasu podbił serca wronczan

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki w ramach wakacyjnego programu PrzytuLASy zaprosiła Marcina Kostrzyńskiego, znanego również jako Marcin z lasu. Nasza biblioteka wypełniła się po brzegi miłośnikami przyrody.

Trudno znaleźć osobę, która potrafi swoimi opowieściami o przyrodzie zauroczyć dorosłych i dzieci. Marcinowi Kostrzyńskiemu ta sztuka udaje się od lat, a jego książki mają czytelników w każdym wieku. Od pierwszych chwil Marcin podbił serca uczestników spotkania. Wspaniałe opowieści przeplatane nagranymi z ukrytej kamery filmami i przemycanie niezłej dawki wiedzy, opakowanej w poczucie humoru – oto sposób na wciągnięcie słuchaczy do świata leśnych zwierząt.

Było o wilkach, sarnach, jeleniach, łosiach i zaprzyjaźnionej rodzinie dzików. Czy powinniśmy bać się wilków? Jak bawią się zwierzęta? Dlaczego nie warto wpuszczać bociana do łazienki? Na wszystkie pytanie te poważne i te trochę mniej uczestnicy otrzymali odpowiedzi.

Marcin chętnie pozował do wspólnych zdjęć i podpisywał książki, które wielu wiernych fanów przyniosło ze sobą. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzi Wronki, szczególnie wiedząc, jak wiele osób czekało na to spotkanie.

Gratulacje dla naszej Biblioteki, która zorganizowała to wydarzenie! Zachęcamy do śledzenia, co jeszcze w te wakacje czeka na Was w ramach PrzytuLASów. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Choć jestem z wykształcenia polonistką zawsze bardziej fascynował mnie teatr niż dziennikarstwo. Współpracę z portalem rozpoczęłam od korekty tekstów. Zaangażowanie w działania lokalnej społeczności zmotywowało mnie do pisania artykułów o tym, co ważne, dobre i budujące relacje społeczne.

2022-07-15