Dni Wędzonej Sielawy już w ten weekend

Już w ten weekend przed nami kolejna impreza plenerowa z cyklu największych organizowanych w powiecie międzychodzkim. XXXII Dni Wędzonej Sielawy odbędą się w dniach 23-24 lipca na plaży w Chrzypsku Wielkim. Poznajcie szczegółowy program.

Impreza rozpocznie się w sobotę o świcie zawodami wędkarskimi, następnie do zmagań przymierzą się biegacze: o 9:00 startują biegi dzieci i młodzieży, a o 10:00 ćwierćmaraton, półmaraton i rajd nordic walking wokół Jeziora Chrzypskiego.

Popołudnie na plaży zaplanowano jako czas dla dzieci, ze strefą animacji oraz Radiem Poznań z maskotkami – koziołkami. W tym samym czasie odbędzie się I etap konkursu kulinarnego „Bitwa regionów”. W kulinarne szranki stanie 6 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu międzychodzkiego.

Od godziny 18:00 do 2:30 trwać będzie ostatni sobotni, intensywny blok muzycznych atrakcji. Począwszy od koncertu zespołu „Nagła Zmiana Klimatu”, poprzez występ gwiazdy wieczoru tegorocznych Dni Wędzonej Sielawy – K.A.S.Y. Dzień zakończy się zabawą taneczną, do której grać będzie zespół muzyczny „Sekwens”.

W niedzielę organizatorzy zapraszają natomiast na Memoriał Bernarda Dorożały, czyli otwarte zawody wędkarskie z łodzi na Jeziorze Wielkim.

Na plaży w Chrzypsku odbędzie się otwarty turniej siatkówki „Rutnicki Cup” oraz turnieje karciane w tysiąca i kopa sportowego.

Poniżej harmonogram wydarzenia.

W imieniu organizatorów i naszym serdecznie zapraszamy do Chrzypska i wspólnej zabawy!