Byli w takim stanie, że nie poczuli urwanego koła

W sobotę wieczorem doszło do zatrzymania samochodu BMW. Swoją uwagę przykuł tym, że nie miał jednego koła.

Jak informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, mieszkaniec Gminy Kaźmierz zdemolował barierki przed Wronieckim Ośrodkiem Kultury. Uszkodził tam swój pojazd, między innymi urywając jedno z kół.

Osoby podróżujące nic sobie jednak z tego nie zrobiły. Jak relacjonują świadkowie, BMW zdołało jeszcze pojechać na rondo Europa. Tam nawrócili i zostali dopiero zatrzymani przy skrzyżowaniu pod Szkołą Podstawową nr 2. Za pojazdem miał unosić się ogon iskier.

Kierujący w momencie zatrzymania miał 1.82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście brawurowa jazda nie skończyła się tragicznie dla osób postronnych.

Wobec kierowcy toczyć się będzie policyjne postępowanie. Z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne, które zneutralizowała straż pożarna.

fot. OSP Wronki

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-07-10