Strażacy świętowali [FOTO] [FILM]

4 maja przypadał Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dla druhów z naszej gminy była to okazja do wspólnego świętowania i odznaczenia zasłużonych.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji strażaków w kościele pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej na osiedlu Borek. Eucharystia odprawiona została przez kapelana strażaków księdza kanonika Pawła Pawlickiego i księdza proboszcza parafii boreckiej Tadeusza Łukowiaka. Po mszy św. nastąpiło poświęcenie wszystkich samochodów ratowniczo-gaśniczych przed kościołem.

Następnie odbył się uroczysty apel. Życzenia strażakom z okazji ich święta złożył dh Zenon Pawlaczyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach, Robert Dorna Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wronki i Piotr Rzyski Przewodniczący Rady.

Była to też okazja do podziękowań, Robert Dorna podziękował strażakom za zaangażowanie w działania w czasie pandemii. Były też odznaczenia dla zasłużonych strażaków. Dh Stefan Kaszkowiak został odznaczony Odznaką Honorową – “SEMPER VIGILANT” – ZAWSZE CZUWAJĄCY, a dh Maciej Barłóg i dh Kamil Waroś odznaką Strażak Wzorowy. Aktu dekoracji dokonał dh Zenon Pawlaczyk Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach.

Na zakończenie odbył się przejazd kolumny samochodów OSP ulicami Wronek.

« z 66 »

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2022-05-12