Policja podsumowała majówkę – 13 kolizji w regionie

Dwoje podejrzewanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości i 13 kolizji drogowych. To bilans zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu szamotulskiego w minioną majówkę.

Od godzin popołudniowych w piątek 29 kwietnia do 3 maja br. policjanci interweniowali w związku z 13 kolizjami drogowymi, do których doszło na drogach powiatu szamotulskiego. Zdarzenia zaistniały we Wronkach, w Szamotułach, w Gaju Wielkim, w Kaźmierzu, w Radzynach, w Zalesiu, w Pniewach oraz w Brodziszewie.

Przyczyny kolizji były różne. Sprawcy np. nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, a także nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. W jednym przypadku doszło do niewłaściwego zabezpieczenia pojazdu, w wyniku czego samochód stoczył się i uderzył w inne auto. Doszło też do przypadku wejścia na jezdnię przez nieletnią bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd oraz do potrącenia nastoletniej rowerzystki, która przejeżdżała przez jezdnię, gdzie sprawca odjechał z miejsca kolizji. W każdym przypadku policjanci prcowali nad ustaleniem przyczyn zdarzeń. Tam gdzie było to możliwe na miejscu sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. W innych przypadkach prowadzone są stosowne postępowania.

Policjanci interweniowali też w związku z podejrzanymi o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich został zatrzymany w dniu 1 maja br. w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na ul. Witkowickiej w Kaźmierzu. Po otrzymanym zgłoszeniu, podejrzany o kierowanie samochodem marki Hyundai 39-latek został zatrzymany przez szamotulską drogówkę. Mężczyzna miał 2,16 promila alkoholu w organizmie. Z policyjnych ustaleń wynikało, iż mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu.

Kolejna podejrzana o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości została zatrzymana również 1 maja br. w Kaźmierzu. W godzinach nocnych policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Nowowiejskiej. Kierująca samochodem marki Fiat również wjechała do rowu. Podejrzana o kierowanie samochodem oddaliła się z miejsca przed przyjazdem policjantów. Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych w Kaźmierzu ustalili jednak kto mógł kierować samochodem i zatrzymali 33-latkę na Rynku w Kaźmierzu. Kobieta tłumaczyła interweniującym policjantom, iż do zdarzenia doszło, gdyż na jezdnię wybiegła sarna. W chwili zatrzymania kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczyła, że alkohol wypiła po zdarzeniu.

Postępowania w sprawach kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości są w toku. Wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń. Podejrzanym może grozić kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

via KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-05-05