Lisek w domu – miting lekkoatletyczny w Dusznikach

Mityng odbędzie się 20 maja na stadionie Sokoła Duszniki, przy ulicy Sportowej 2. W zawodach wezmą udział światowej sławy tyczkarze.

Poza tyczkarskim mityngiem, który rozpocznie się o godz. 17.30, na uczestników już od godz. 15 czekać będzie szereg atrakcji, m.in. stanowiska gastronomiczne, bezpłatne dmuchańce i skakance dla dzieci.

Przyznam szczerze, że trochę mi było głupio, gdy rodziła się nazwa „Lisek w domu”, ale wiele osób z mojego otoczenia przekonało mnie do niej. Ideą tego mityngu była chęć podziękowania ludziom z mojej wsi, bo bardzo wiele im zawdzięczam. Tworzymy wspaniałą społeczność, ale nie jesteśmy taką zwykłą wsią. Jesteśmy wsią, która naprawdę dużo znaczy dla regionu.

opowiada Piotr Lisek

Do Dusznik przyjadą, obok Liska, także mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski , Niemiec Raphael Holzdeppe (mistrz świata z 2013 r. i brązowy medalista igrzysk w Londynie), jego rodacy Torben Blech i Tom-Linus Humann, Belg Ben Broeders, Francuz Ethan Cormont, Amerykanin Matt Ludwig oraz mistrz Europy z 2016 roku Polak Robert Sobera.

Transmisja od 17:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV. 

via TVP Sport