Cztery osoby poszkodowane po zderzeniu dwóch aut

W niedzielę wieczorem na drodze Stare Miasto – Pierwoszewo doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Cztery osoby zostały poszkodowane.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Szamotułach, oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Wartosław, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem pierwszego zastępu straży pożarnej, uczestnicy znajdowali się w pobliżu. Jeden pojazd znajdował się na poboczu drogi, natomiast drugi na drodze.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu działań, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Cztery osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. str. Kamil Skarżyński

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-05-18