Policja poszukuje świadków wypadku w Szamotułach

Śledczy pracujący nad sprawą wypadku śmiertelnego, do którego doszło na Rynku w Szamotułach apelują do bezpośrednich świadków zdarzenia o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w śledztwie dotyczącym wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w dniu 25 marca około godziny 9.30 w Szamotułach.

Policjanci pracujący nad rozpoznaniem okoliczności i przyczyn wypadku ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes potrącił pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych na Rynku w Szamotułach.

Pierwsi świadkowie zostali już przesłuchani, jednak z zabezpieczonych nagrań z monitoringów wynika, że w pobliżu miejsca zdarzenia znajdowały się inne osoby, które mogą być świadkami zajścia.

W związku z powyższym, w celu szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku, śledczy apelują do świadków o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (tel. do prowadzącej sprawę 47 77 32 289, w przypadku jej nieobecności tel. do dyżurnego 47 77 32 211).

via asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły