Koszulki z nadrukiem – wszystko co warto wiedzieć

Koszulki z nadrukiem to nie tylko świetny produkt reklamowy, który pomoże wypromować firmę czy wydarzenie, ale też doskonały pomysł na prezent z różnych okazji, np. wieczoru panieńskiego lub Dnia Ojca itp. Umieścić można na nich niemal wszystko, ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Oto co warto wiedzieć wybierając koszulki z nadrukiem.

Najważniejsza jest technika

To właśnie od technologii nadruku zależy jego trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne jak pranie, prasowanie czy użytkowanie podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Obecnie istnieje kilka technik, a przy ich wyborze należy sugerować się rodzajem projektu nadruku (np. czy to prosta grafika wektorowa czy fotografia lub szczegółowa grafika), własnymi oczekiwaniami oraz ilością nakładu.

  • sitodruk – sprawdza się przy nadrukach na małych i dużych powierzchniach różnego typu (tkaniny, plastik, karton, folia, drewno etc.). Metoda ta polega na zastosowaniu specjalnej siatki z niewielkiej średnicy oczek, przez którą przepuszcza się farbę na materiał, który chcemy zadrukować. Technikę tą wykorzystuje się przy większych nakładach i w przypadku prostych projektów wektorowych.
  • sublimacja – najlepsza technika nadruków na odzieży sportowej, ponieważ wielokolorowy i nasycony nadruk na poliestrze nie ulega zniekształceniom nawet po wielokrotnym użytkowaniu. Sublimacja polega na naniesieniu projektu na papier sublimacyjny a następnie na wybrany materiał z udziałem wysokiej temperatury.
  • Druk cyfrowy – stosowany przy mniejszych nakładach i możliwy na tkaninach z zawartością min. 50% bawełny. Technika ta charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością odwzorowania kolorów oraz dużą trwałością z uwagi, że tusz wchłaniany jest przez tkaninę bezpośrednio.

Koszulki z nadrukiem – fason i materiał

Koszulki ze słabej jakości materiału nie tylko gorzej wchłaniają farby, ale też nierzadko kurczą się lub rozciągają już po kilku praniach. Wbrew pozorom gramatura nie ma aż tak dużego znaczenia, choć bywa, że cienkie koszulki łatwiej się rozciągają, ma to jednak miejsce przy słabszej jakości materiałach.

Krój koszulek należy dobrać do ich przeznaczenia. Klasyczne t-shirty z dekoltem w kształcie litery V lub O to najbardziej popularna opcja pasująca do wielu stylizacji i na wiele okazji. Koszulki z elastanem w składzie będą lepiej dopasowane do ciała niż koszulki stricte bawełniane, a koszulki z poliestrem są zazwyczaj stosowane w przypadku aktywności fizycznej.

Pomysły na nadruki

Na koszulki z nadrukiem nanieść można zarówno tekst jak i grafikę, co będzie ciekawym konceptem na prezent urodzinowy, Dzień Babci i Dziadka, walentynki, wieczór kawalerski czy zakończenie szkoły średniej.

W przypadku koszulek reklamowych żadnym problemem nie jest umieszczenie logo i nazwy firmy, a na koszulkach sportowych nazwisk zawodników, cytatów motywujących czy numerów w drużynie. Każdy projekt może być spersonalizowany i oryginalny, dzięki czemu posiadacz koszulki wyróżni się w tłumie.

  1. Koszulka z nadrukiem – pomysł na prezent na każdą okazję

Koszulka z nadrukiem to w ostatnich latach bardzo popularny produkt, szczególnie dlatego, że koszulki jako takie niemal nie wychodzą z mody, są uniwersalna i sprawdzają się w różnych stylizacjach, na różne okazje. Dodatkowo są pamiątką na długie lata, zwłaszcza jeśli nadruk wykonany jest w wysokiej jakości.

2022-04-05