Tragiczny wypadek w Szamotułach. Nie żyje mieszkaniec Wronek

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku, do którego dzisiaj doszło w Szamotułach. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął pieszy.

Dzisiaj około godziny 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Szamotułach.

W chwili zgłoszenia, kierujący samochodem ciężarowym 37-latek znajdował się na ul. Dworcowej w Szamotułach. Tam osoby postronne zaalarmowały go, iż potrącił pieszego, czego kierujący ciężarowym mercedesem najprawdopodobniej nie zauważył. Niestety w wyniku doznanych obrażeń 63-letni mieszkaniec Wronek zmarł na miejscu zdarzenia.

Policjanci pracujący nad rozpoznaniem okoliczności i przyczyn wypadku ustalili, iż do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na Rynku w Szamotułach. W związku z powyższym, w celu wykonania oględzin na kilka godzin zamknięty został ruch drogowy od ul. Dworcowej do Placu Sienkiewicza.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, czyli m.in. przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli pojazd.

W związku z podejrzeniem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierujący samochodem 37-latek został zatrzymany.

To już trzeci wypadek, do którego w ostatnim czasie doszło na terenie naszego powiatu w rejonie przejścia dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność!

via asp. Sanda Chuda / KPP Szamotuły

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-03-25