Czarnkowska przychodnia opuści ośrodek zdrowia

Umowa najmu dla lekarza rodzinnego z czarnkowskiego szpitala została wypowiedziana, poinformował burmistrz Mirosław Wieczór. Od początku marca dostęp do POZ-u jest utrudniony.

W związku z utrudnionym dostępem do lekarza w przychodni czarnkowskiego szpitala, wypowiedziałem umowę najmu. – napisał burmistrz Mirosław Wieczór. Z końcem lutego rozwiązano umowę między szpitalem w Czarnkowie a przyjmującym w POZ doktorem Waldemarem Pawlikiem.

Lekarz rodzinny powinien funkcjonować do końca okresu wypowiedzenia umowy. Jednak komentujący zaobserwowali, że możliwość kontaktu z przychodnią jest utrudniony. Burmistrz Wieczór wskazuje, że “nowy podmiot” mógłby zacząć działać od 21 maja.

Na tę chwilę Ratusz nie komentuje, z kim prowadzone są rozmowy i czy nowy POZ faktycznie będzie dostępny w maju. Wszelkie komunikaty ograniczone są do komentarzy na fanpage’u burmistrza Wronek. Zaniepokojeni mieszkańcy mają problem z uzyskaniem konkretnych odpowiedzi.

Pacjenci tej przychodni zadecydują, czy w niej pozostaną. Pani dyrektor szpitala czarnkowskiego planuje pozostać we Wronkach.

Wypowiedzenie umowy dotyczy wyłącznie zajmowanych lokali. Każdy podmiot medyczny może wynająć dowolne pomieszczenia i je dostosować.

Wypowiedzenie umowy najmu nie oznacza likwidacji przychodni. Trwa okres wypowiedzenia, w którym przychodnia powinna pracować.

odpowiada zdawkowo Mirosław Wieczór

Czarnkowski lekarz rodzinny działa we Wronkach od 2018 roku. Do POZ-u zapisanych jest wielu wronczan, którzy na tę chwilę nie wiedzą, w jaki sposób będą mogli korzystać z opieki zdrowotnej.

W trakcie dzisiejszego posiedzenia rady miejskiej temat problemów czarnkowskiego lekarza rodzinnego nie był w ogóle omawiany.

Najpopularniejszy portal informacyjny we Wronkach.Moje Wronki w jednym miejscu. Informacje z Miasta i Gminy Wronki. Codziennie nasz serwis jest odwiedzany przez tysiące osób z Wronek, Szamotuł, Sierakowa, Lubasza, Ostroroga, Wielenia, Obrzycka.

2022-03-31