Awaria na kolei w całej Polsce. Intercity: „prosimy o rozważenie rezygnacji z podróży”

W czwartek nad ranem doszło do awarii PKP – pojawiły się problemy z działaniem kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem na kolei.

Kursowanie pociągów zostało zakłócone, dlatego podróżujący powinni liczyć się ze sporymi opóźnieniami pociągów. Opóźnienia mogą sięgać nawet do 140 minut.

Powodem mają być usterki urządzeń sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego.

Niektóre pociągi mogą być odwołane, a tam gdzie jest to tylko możliwe, wprowadzana jest zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów ze zmienioną trasą.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów mogą potrwać nawet kilkanaście godzin. Prosimy o zachowanie czujności.

W związku z występującymi na sieci kolejowej usterkami urządzeń sterowania odpowiedzialnymi za prowadzenie ruchu kolejowego, informujemy, że dziś (17 marca br.) mogą występować duże opóźnienia w kursowaniu pociągów. Pociągi będą kierowane innymi trasami lub wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Rekomendujemy rozważanie rezygnacji z podróży w dniu 17 marca br.

Pasażerowie, którzy zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego. Zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji. Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji. 

informuje PKP Intercity